22. 04. 2019. 21:50   >>  07:28 39

KOŠARKA U DRUGOM PLANU

Budućnost predala krunu

Košarkaši Budućnost Volija nijesu uspjeli da odbrane titulu u ABA ligi, pošto su u majstorici finala poraženi od Crvene zvezde u Beogradu 97:54. Beogradski tim stigao je do četvrte titule u regionalnom takmičenju i ujedno izborio plasman u Evroligu.

Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić" počela je sa zakašnjenjem od 56 minuta zbog incidenata tokom zagrijavanja.

Domaćin je do pobjede u utakmici, kojoj su prethodili brojni incidenti, verbalni i fizički napadi na igrače Budućnosti, došla zahvaljujući prednosti u drugoj četvrtini do koje je došao serijom 10:0, odnosno 16:2 za vođstvo od 39:20 u 16. minutu.

Do poluvremena prednost je uvećao na 26 poena i praktično već tada riješio sve dileme oko pobjednika i šampiona.

Razlika je na kraju treće iznosila 37 (74:37), a u 39.minutu 45 poena (97:52).

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Kej Si Rivers sa 21 poenom, Boriša Simanić je dodao 10, koliko je imao i Majkl Odžo.

U timu Budućnosti najefikasniji je bio Noris Kol sa samo 9 poena, Edvin Džekson i Dejvid Vilijams su ubacili po 7.

4. četvrtina

Po koš na obje strane na startu posljednje dionice 76:39. Trojka Riversa za 79:39. Vilijams je odigrao dva plus jedan, na drugoj strani pogađa Dobrić trojku 84:42. Trojka Popovića 84:46, pet i po minuta do kraja meča.

Zakucava Faje 86:47, četiri minuta do kraja. Pet poena u nizu Riversa, trojka Nikolića na drugoj strani 91:50. Kraj meča, Zvezda je dobila 97:54 i stigla do titule.

3. četvrtina

Šehović je pogodio trojku 47:24. Vraća trojku faje, minut i po igre 50:24. Čović koš i faul, pogodio je i dodatno 53:24. Davidovac sa poludistance 55:24. Džekson iz teške pozicije, imaće i dodatno bacanje. Precizan je sa linije bacanja 57:27. Trojka Dobrića, pa dva bacanja Fajea 62:27.

Trojke su pogodili Beron i Nikolić 65:30, četiri minuta do kraja dionice. Vilijams je dao dva bacanja 66:35, malo manje od dva minuta do kraja četvrtine. Trojka Riversa, pa trojka Čovića 74:35. Goridć je ubacio dva penala 74:37, kraj treće dionice.

2. četvrtina

Čović odmah za 20:13, na drugoj strani Kol je dao dva bacanja. Simanić za tri, ali istom mjerom uzvraća Kol 23:18. Odžo je dao koš , uz faul, precizan je i sa linije penala 28:18. Simanić koš i faul. Pogodio je i dodatno, potom stiže trojka Rivresa za velikih 35:20, sredina druge četvrtine.

Simanić, pa Davidovac za 39:20, 4.28 do odmora. Rivers donosi 20 poena prednosti domaćinu 41:21. Razigrao se sada Rivers, pogodio je trojku 44:21, minut i po do kraja poluvremena. Kraj prvog dijela, Zvezda vodi 47:21.

1. četvrtina

Trojka Fajea iz ćoška u prvom napadu 3:0.  Erl Klark postiže prve poene na meču za "plave" 4:2. Tehnička greška dosuđena Repeši, bacanje je pogodio Čović 5:2. Cirbes za plus pet 7:2, četiri i po minuta do kraja dionice. Čović nakon prodora 10:4.

Razigrao se Čović, sada je pogodio trojku 13:4, 3.14 do kraja četvrtine. Gordić polovičan sa liniej bacanja 13:5. Zvezda ima dvocifrenu prednost nakon poena Lazića 15:5. Džekson je nakon prodora smanjio na 15:8. Međuitm, odmah stiže trojka Lazića 18:8. Bitadze je pogodio pod faulom, ali nije dao dodatno 18:10. Kol je dao trojku u posljednjim sekundama četvrtine 18:13.