[ rtcg.me, mina ]

21. 03. 2019. 21:51   >>  21:21 11

EVROLIGA

Budućnost opet poražena od Efesa

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Anadolu Efesa u "Morači" 91:84, u utakmici 28. kola Evrolige.

Turski predstavnik, koji je dobio i prvi međusobni duel pred svojim navijačima 106:68, upisao je 18. pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Regionalni šampion doživio je osmi uzastopni, ukupno 22. ove sezone.

Ekipa iz Istanbula od prvog do posljednjeg minuta bila je u vođstvu, koje je početkom treće četvrtine iznosilo i 22 poena (62:40).

Gostujući sastav odlučujuću prednost stekao je u drugoj četvrtini, kada je serijom od 15:0 poveo 44:26.

Domaćin je u finišu uspio da zaostatak smanji, ali ne i da ugrozi trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vasilije Micić sa 18, dok je Tibor Plajs meč završio sa 16 poena.

U ekipi Budućnosti najbolji je Edvin Džekson sa 17, dok je poen manje ubacio Goga Bitadze.

Budućnost će u narednom kolu, 28. marta, biti gost Barselone.

4. četvrtina

Buboa za dva, potom druga trojka Bitadzea 73:61. Džekson nakon kontranapada 73:63. Trojka Micića 76:63. Još jedna trojka Micića 79:64. Šest vezanih poena "plavih" 82:70, 5.25 do kraja. Ali, nakon toga gosti daju četiri poena u nizu 86:70.

Gordić, pa Bel za minus 10 - 86:76, 2.18 do kraja. Efes je rutinski priveo meč kraju do konačnih 91:84.

3. četvrtina

Micić nakon prodora 55:42. Serijom 7:0 gosti su otvorili nastavak 60:42. Zakucava Danston 62:40. Kol za tri 62:44, četiri minuta igre. Popović na drugi obruč, ali stiže trojka Micića 67:48. Istom mjerom uvraća Bitadze, tri minuta do kraja dionice. Još jedan dobar prodor Popovića 67:53.

Četiri vezana poena gostiju 71:53, 1.28 do kraja dionice. Trojka Popvića 71:58, to je rezultat nakon 30 minuta igre.

2. četvrtina

Po koš na obje strane na startu 29:21. Trojka Bela, Budućnost je prišla na 29:24. Bitadze za minus tri, ali četiri vezana poena Plajsa 33:26. Motum je pogodio uz faul. Dao je i dodatno 36:26, tri minuta igre. Sada je Larkin pogodio uz faul, potom je i on iskoristio dodatno 39:26.

Serija gostiju 15:0 za 44:26, 5.08 do odmora. Seriju je prekinuo Bitadze sa linije slobodnih bacanja 44:28. Bitadze je zakucao pod faulom, potom je dao dodatno 46:31, 4.18 do odmora. Trojka Larkina 49:31. Plajs je nezaustavljiv, na drugoj strani trojka Džeksona 51:36.  Budućnost je prišla do odmora na 53:40.

1. četvrtina

Gosti su meč otvorili sa 4:0, a prve poena za Budućnost dao je Bitadze. Trojka Buboe za 7:2, minut i po igre.  Još jedna trojka Efesa, sada je pogodio Micić 10:2. Četiri vezana poena Budućnosti 12:6.

Budućnost je kod rezultata 14:9 prokockala napad, kaznio je to Simon trojkom 17:9. Barović, pa trojka Kola za minus pet 19:14, 2.39 do kraja dionice. Koti Klark nakon prodora 19:16, serija Podgoričana 7:0. Reagovao je Efes, Moerman nakon ofanzivnog skoka donosi plus sedam 25:18.

Erl Klark polovičan sa linije bacanja, a Plajs u posljednjim sekundama pogađa za 27:19.