15. 03. 2019. 22:12 >> 21:43
7

EVROLIGA

Baskonija prejaka za Budućnost

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Baskonije u Vitoriji 82:62, u utakmici 26. kola Evrolige.

Španski tim revanširao se rivalu za poraz u Podgorici (99:84) i upisao treću uzastopnu, ukupno 14. pobjedu ove sezone.

Regionalni šampion doživio je šesti uzastopni, ukupno 20. poraz ove sezone.

Budućnost je, u jednom od najlošijih izdanja, samo do sredine prve četvrtine bila u vođstvu (15:14), nakon čega je uslijedila serija domaćina od 13:0 za prednost od 27:15.

Razlika je više puta iznosila i 24 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Patrisio Garino sa 16, Marselino Uertes je ubacio 13, a poen manje Ševon Šilds.

U ekipi Budućnosti dvocifreni su bili Noris Kol sa 17 i Erl Klark sa 13 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u utorak u Istanbulu, biti gost Fenerbahčea.

4. četvrtina

Trojka Garina na startu 67:49. Zakuaca Džons, na drugoj strani Kol 73:51. Trojka Bela 75:56, pet minuta do kraja. Trojka Vildoze 78:56, 3.51 do kraja. Domaćin vodi 82:58, malo manje od dva minuta do kraja. Kraj meča, poraz Budućnosti 82:62.

3. četvrtina

Garino za tri 42:34, istom mjerom uzvratio je Bel. Još jedna trojka "plavih", pogodio je Erl Klark 44:40. Međutim, trojka Garina na drugoj strani 47:40. Vilodza sa poludistance 50:42, sredina dionice.

Erl Klark  je pogodio pod faulom, ali nije ubacio dodatno. Hilijar pogađa trojku uz faul. Dao je dodatno 54:44. Sada je trojku pogodio Šilds za 57:45, dva i po minuta do kraja dionice. Raspucao se domaćin, trojka Džonsa 62:47. Kraj treće dionice , Baskonija vodi 64:49.

2. četvrtina

Zakucava Šilds 25:15. Koti Klark prekida seriju domaćih 15:0, 27:17. Gordić je pogodio uz faul, a potom je dao i dodatno 27:20. Četiri vezana poena baskonije 31:20, tri i po minuta igre.

Trojka Kola za minus osam 33:25. Koti Klark , Budućnost je prišla na 33:28, dva i po minuta do odmora. Bitadze za minus tri, ali Uertas na isteku napada 35:30. Zakucava Šilds nakon kontranapada 39:32. Gordić u posljednjim sekundama prvog dijela 39:34.

1. četvrtina

Erl Klark nakon prodora 2:0. Kol za 4:0, tri minuta igre. Domaćin je brzo uhvatio priključak 5:5, uzvraća Biatdeze 7:5. Treći put Budućnost ima plus četiri 11:7, na drugoj strani trojka Vildoze 11:10.  Igra se koš za koš, vodi Budućnost 15:14, tri minuta do kraja dionice.

Mini serija domaćih 6:0 za 18:15. Trojka Uertasa 21:15. Serijom 11:0 domaćin je okončao prvu četvrtinu 23:15.