19. 01. 2019. 23:13   >>  22:48

MEGA SANJA PLEJ-OF

Mornaru malo plus 14 u Sremskoj Mitrovici

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Sremskoj Mitrovici od Mega Bemaksa 82:80, u utakmici 16. kola ABA lige.

To je deseti poraz barskog tima ove sezone, u kojoj ima i šest pobjeda.

Barani su prvu četvrtinu dobili sa 21:14, u završnici prvog poluvremena imali su i deset poena prednosti 36:26, da bi Mega do odmora preokrenula 37:36.

Serijom 15:0 na startu nastavka Barani su stigli do plus 14 (51:37), ali nijesu uspjeli da prelome meč.

Mega je malo po malo topila prednost rivala, prvo je do kraja treće četvrtine prišla na minus pet (53:58), a potom je u posljednjih deset minuta bila bolji rival.

Na 46 sekundi do kraja domaćin je imao plus sedam 79:72, ali nije moglo bez drame. Mornar je prišao na 81:80, a Ratkovica je bio polovičan sa linije slobodnih bacanje.

Rebić je nakon toga šutirao i promašio za produžetke...

Megu Bemaks do devete pobjede vodili su Edin Atić sa 20 i Nikola Mišković sa 18 poena.

U ekipi iz Bara bolji od ostalih bili su Strahinja Mićović sa 18 i Nikola Rebić sa 17 koševa.

Mornar će u narednom kolu, 28. januara, ugostiti Cibonu.