18. 01. 2019. 11:18   >>  10:50

NBA

Denver lako protiv Čikaga, poraz Sakramenta

Košarkaši Denvera pobijedili su u noći između četvrtka i petka ekipu Čikaga sa 135:105 u NBA ligi.

Srpskom centru Nikoli Jokiću nedostajala su dva skoka za novi tripl-dabl. On je na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme je upisao 18 poena, 11 asistencija, osam skokova i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džamal Marej sa 25 poena od čega je 22 postigao u trećoj četvrtini, dok su Pol Milsap i Geri Haris dodali po 14 poena.

U redovima Bulsa, koji su upisali i deveti poraz u nizu, najbolji je bio Lauri Markanen sa 27 poena i deset skokova.

Denver je upisao 30. pobjedu od početka sezone i uz 14 poraza zauzima drugo mjesto na Zapadnoj konferenciji, dok Čikago ima skor 10/35.

Košarkaši Sakramenta izgubili su od Šarlota sa 114:95, uz dobru partiju Bogdana Bogdanovića.

Šarlot je do pobijede vodio Kemba Voker sa 23 poena, dok su Majls Bridžis i Majkl Kid-Gilkrist ubacili po 15.

U poraženom timu istakao se Badi Hild sa 24 poena, dok je Bogdanović za 27 minuta na terenu postigao 17 poena uz dvije asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu.

Kingsi sada imaju 23 pobjede i 22 poraza i trenutno su deseti na Zapadu, dok Šarlot ima skor 21/23.

U prvom meču, košarkaši Vašingtona pobijedili su Njujork u Londonu sa 101:100.

Pobjedu Vašingtonu donio je Tomas Brajant, košem u posljednjoj sekundi utakmice.

On je krenuo da položi loptu u koš prije nego što ga je Alonzo Trir izblokirao, ali su arbitri sudili silaznu putanju 0,4 sekunde prije kraja utakmice.

Brajant je tako odveo u poraz Njujork, koji je osim početnih 2:0 za Vašington vodio skoro cijelu utakmicu.

Vašington je tek četiri i po minuta prije kraja susreta ponovo poveo i bilo je neizvjesno do samog kraja.

Najefikasniji u ekipi Vašingtona, kojoj je ostvarila 19. pobjedu ove sezone, bio je Bredli Bil sa 26 poena. Emanuel Mudiaj je dao 25 za Njujork.

Los Anđeles Lejkersi su poslije produžetka pobijedili Oklahomu u gostima sa 138:128, Filadelfija je bila bolja od Indijane sa 120:96, dok je Toronto pobijedio Finiks sa 111:109.