Izvor: Sport klub [ Objavio: O.Z. ]

10. 01. 2019. 10:41   >>  10:13

PORAZ KOJI MOŽE BITI OHRABRENJE

Repeša: Šteta, imali smo lijepu priliku

Trener Budućnosti Jasmin Repeša nije bio pretjerano neraspoložen poslije poraza od Makabija.

Šampion ABA lige je odigrao dobro u Tel Avivu, kontrolisao dešavanja na parketu sve do same završnice, ali je više koncentracije i snage imao Makabi – 81:76.

Domaćin je većim dijelom meča bio u minusu, koji je u jednom trenutku iznosio i deset poena. Na pet minuta prije kraja na semaforu je pisalo 66:66, ali su uslijedila dva minuta praznog hoda, što je bilo dovoljno da Makabi pobjegne na plus sedam i riješi pitanje pobjednika.

"Šteta, baš šteta. Imali smo lijepu priliku da ostvarimo prvu pobjedu na gostovanjima u Evroligi. Kontrolisali smo dešavanja na parketu većim dijelom meča. Zaustavili smo ofanzivni skok rivala, igru u tranziciji, nijesmo dozvolili otvorene šuteve. Međutim, tokom treće dionice, smo napravili nekoliko grešaka. Džon Dibartolomeo je pogodio dvije jako važne trojke, nijesmo zagradili pod košem poslije promašenih slobodnih bacanja igrača Makabija i na kraju smo doživjeli poraz. Poraz, koji može da bude ohrabrenje pred nastavak sezone", naglasio je trener Budućnosti Jasmin Repeša.

Naredni meč Budućnost igra u petak, kada u Podgoricu stiže Darušafaka, a dva dana kasnije, "plave" u ABA ligi očekuje gostovanje FMP Železniku.