18. 12. 2018. 19:31 >> 19:17
28

EVROLIGA

Debakl Budućnosti u Istanbulu

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su poraženi su od Efesa u Istanbulu 106:68, u utakmici 13. kola Evrolige.

To je deseti poraz podgoričkog tima, koji u dosadašnjem dijelu takmičenja ima i tri pobjede.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju je domaćin dobio sa 20 poena razlike (32:12) i prednost upoči posljednjih deset minuta uvećao na 28 koševa (81:53).

Anadolu Efes je u posljednjem dijelu meča razliku uvećao na konačnih 38 poena.

Turskog predstavnika do devete pobjede vodili su Rodrigo Buboa sa 22, Brok Matum sa 17 i Krunoslav Simon sa 15 poena.

U ekipi Budućnosti, koja je doživjela najteži poraz ove sezone, najbolji je bio Erl Klark sa 21 poenom.

Podgorički tim u četvrtak očekuje duel sa Fenerbahčeom.

4. četvrtina

Koti Klark nakon kontranapada 81:55. Igra se koš za koš, Efes vodi 88:59, šest i po minuta do kraja. Nova trojka domaćih, Anderson za plus 30 - 93:63. Istom mjerom uzvraća Erl Klark.

Motum je pogodio uz faul. Pogodio je i dodatno 100:66. kraj meča, težak poraz Budućnosti 106:68.-

3. četvrtina

Simon na drugi obruč za plus deset 51:41. Džekson nakon kontranapada 53:45. Uzvraća Danston iz reketa 55:45. Suad Šehović je pogodio trojku pod faulom, potom je dao dodatno 55:49. Trojka Buboa, pa zakucavanje Moermana i Efes je brzo stigao do dvocifrene prednosti 64:53.

Opet serija Efesa 5:0, domaćin ima ubjedljivih 69:53, finiš treće četvrtine. Moerman pogađa trojku 72:53, minut i po do kraja treće dionice. Trojka Andersona, veliki pad u igri našeg tima, serija domaćina od čak 22:0 - 79:53. Kraj treće dionice 81:53 za Efes.

2. četvrtina

Trojka Petra Popovića na startu druge dionice 29:23. Trojkom uzvraća Motum 32:23. Četiri vezana poena "plavih" 34:29. Koti Klark je pogodio pod faulom. Dao je i dodatno 36:32. Danston je realizovao dva penala 38:32.

Igra se koš za koš, domaćin vodi 41:34, dva i po minuta do odmora. Buboa je položio uz faul. Ubacio je i dodatno 44:34. Trojka Kotija Klarka, ali odmah u narednom napadu trojka Buboe. Danilo Nikolić iz reketa 49:41. To je i rezultat nakon prvih 20 minuta.

1. četvrtina

Erl Klark trojkom otvara meč. Istom mjerom uzvraća Buboa. Simon za preokret 5:3. Trojka Micića, na drugoj strani Džekson je pogoodio pod faulom, a potom je iskoristio dodatno 8:8. Serija domaćih 7:0 za 15:8. Druga trojka Errla Klarka, na drugoj strami Buboa sa poludistance 17:11.

Trojka Suada Šehovića za minus tri 19:16, 3.08 do kraja uvodne dionice.  Festival trojki na obje strane, sada je Simon pogodio za tri, plus sedam 27:20. Nakon prvih 10 minuta Efes vodi 29:20.