06. 12. 2018. 20:54 >> 22:51
15

EVROLIGA

Budućnost preko Barse do treće pobjede

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su Barselonu u "Morači" 67:64, u utakmici 11. kola Evrolige.

To je treći trijumf podgoričkog tima, koji je u dosadašnjem dijelu najkvalitetnijeg klupskog košarkaškog takmičenja u Evropi slavio i protiv Baskonije (99:84) i CSKA iz Moskve (93:92).

Nekadašnji evropski prvak, kojeg sa klupe predvodi trofejni stručnjak Svetislav Pešić, upisao je peti poraz, a ima šest trijumfa ove sezone.

Regionalni šampion napravio je još jedno čudo u dvorani "Morači" i bez povrijeđenih Nikole Ivanovića i Alekse Ilića nadigrao katalonskog giganta.

U prve tri četvrtine viđen je izjednačen meč, da bi pobjednik duela odlučen sredinom posljednje dionice, kada je domaćin na krilima Goridća (ubacio osam poena zaredom) napravio seriju 10:0 i poveo 59:54, minut i 15 sekundi prije kraja.

Barselona je potom prišla na minus jedan (65:64), ali je Edvin Džekson realizovao oba slobodna bacanja za pobjedu.

Ekipa Svetislava Pešića imala je posljednji napad, ali je šut Adama Hange završio na obruču.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 12, dok je poen manje postigao Danilo Nikolić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 14. decembra, biti gost Gran Kanarije, dok će se Barselona u Madridu, u španskom derbiju, sastati sa Realom.

4. četvrtina

Klaver zakucava nakon kontranapada 48:46. Trojka Suada Šehovića , vode "plavi" 49:48. Popović za plus tri 51:48. Kjurik je trojkom poravnao 51:51. Opet vodi Barsa nakon poena Tomića 53:51. Tomić sada nakon ofanzivnog skoka, serija gostiju 7:0.

Barsa ima plu dva, pet minuta do kraja 56:54. Trojka Pangosa za plus pet 59:54, istom mjerom uzvraća Gordić. Razigrao se Gordić, pogodio je nakon prodora 59:59. Osam poena zaredom Gordića, vodi Budućnost 62:59! Malo manje od tri minuta do kraja...

Džekson nakon prodora za plus pet 64:59, 1.14 do kraja. Kjurik je smanjio na 64:61, potom je Budućnost izgubila loptu. Erl Klark je polovičan sa penala 65:61.

Gordić je izgubio loptu, a potom napravio faul pri šutu za tri Singltona, 17 sekundi do kraja.  Sva tri bacanja je dao Singlton 65:64. Potom je fauliran Džekson, 5, 2 sekunde do kraja. Kraj meča, Budućnost je pobijedila 67:64!

3. četvrtina

Tomić zakucava za 35:31. Barsa na plus šest, ali trojka Erla Klarka 37:34. Gordić sa linije bacanja za minus jedan 37:36. Serafan preko Omića, održava Barsa plus tri 41:38, uzvraća Omić 41:40, tri i po minuta do kraja. Trojka Singltona 44:40.

Četiri vezana poena ubacio je Erl Klark 46:46, kraj treće dionice.

2. četvrtina

Trojka Nikolića na stratu 17:15, uzvraćaju Katalonci serijom 4:0 19:17. Popović je poravnao, ali odmah ima spreman odgovor Oriola. Nikolić se razigrao, dvojka, pa trojka za vođstvo Budućnosti 24:21. Sead Šehović nakon kontranapada za plus pet 26:21.

Trojka Ertela, ali Kotti Klark iz reketa. Sada je trojku pogodio Hanga, Barsa na minus jedan 28:27.

Tomić vraća vođstvo gostima 29:28. Izgubila je Budućnost loptu, kaznio je to Ertel u kontri 31:28, serija gostiju 10:2.Trojka Kotija Klarka 31:31, 1.24 do odmora. Singlton iz reketa, potom je Gordić promašio trojku u posljednjim sekundama prvog dijela. Barsa vodi nakon 20 minuta igre 33:31.

1. četvrtina

Tomić postiže prve poene na meču 2:0. Pangos nakon prodora za 4:0, uzvraća Omić. Poravnao je Erl Klark sa poludistance 4:4. Gordić, prvo vođstvo "plavih" 6:4. Erl Klark je pogodio uz faul, ali nije dao dodatno 8:5. Trojka Kjurika iz teške pozicije, izjednačenje 8:8.

Hanga nakon kontranapada zakucava 10:8, sredina uvodne dionice. Tomić za plus četiri 12:8. Serija Budućnosti 4:0 za novo izjednačenje 12:12.

Nikolića za novo vođstvo , ali na drugoj strani Ertel sa zvukom sirene 15:14 za Barsu, kraj prve četvrtine.