16. 11. 2018. 21:51   >>  22:10

EFES UBJEDLJIV

CSKA sedam od sedam, Barsa umalo od gotovog napravila veresiju

CSKA je zadržao maksimalan učinak pobjedom na gostovanju Bajernu 93:79, dok je Barselona savladala Žalgiris u Kaunasu sa 88:85 poslije produžetka u sedmom kolu Evrolige.

"Armejci" su posao završili tokom prvog dijela kada su stekli 18 poena prednosti 54:36.

Kori Higins je predvodio CSKA sa 18 poena, Peters je dodao 13, a Rodrigez 12 poena i 8 asistencija.

Đedović i Vilijams najbolji u redovima domaćih sa po 14 poena.

Ekipa Svetislava Pešića upisala je petu uzastopnu pobjedu u Evroligi, dok Žalgiris zabilježio četvrti poraz.

Barselonu su do pobjede vodili Kajl Kurič sa 15 i Ante Tomić sa 14 poena, dok je Jaka Blažić ubacio 11. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Aron Vajt koji je postigao 21 poen, dok je Nejt Volters dodao 19.

Barselona je vodila tokom čitave utakmice, a sredinom četvrte dionice imala je prednost od 11 poena.

Poenima s linije penala Žalgiris je uspio da smanji zaostatak u posljednjim minutima meča, a uz dvije vezane dvojke je došao i do izjednačenja. Domaća ekipa imala je posljednji napad na meču i šansu za pobjedu, ali Brendon Dejvis nije uspio da pogodi, pa se otišlo u produžetak.

Košarkaši Barselone ponovo su poenima s poludistance došli do prednosti u produžetku, dok je Žalgiris promašivao neke otvorene šuteve, te nije uspijevao da se približi na više od tri poena.

Košarkaši Efesa pobijedili su na svom terenu Panatinaikos sa 78:62.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš Efesa Rodrig Bobua, koji je upisao 19 poena, Adrien Moerman dao je 17, dok je srpski reprezentativac Vasilije Micić postigao 11 poena.

U Panatinaikosu su po 11 poena postigli Nik Kaltes i Tomas Dešon.

Već u prvoj četvrtini Efes je stigao do prednosti od osam poena, da bi na kraju druge dionice ona iznosila 16 poena.

Uz precizan šut sa poludistance Efes je održavao prednost tokom cijele utakmice, a u posljednjim minutima je stigao i do +19. Poenima s linije slobodnih bacanja Panatinaikos je smanjio zaostatak, koji je na kraju iznosio 16 poena.

Poslije ove utakmice, Efes ima pet pobjeda i dva poraza, dok grčki tim ima skor 4/3.