Mina [ Objavio: O.Z. ]

09. 11. 2018. 20:50   >>  10. 11. 2018. 10:01 10

ZAKAZAO NAPAD

Budućnost i dalje bez pobjede, Žalgiris osvojio "Moraču"

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od litvanskog Žalgirisa u "Morači" 72:60, u utakmici šestog kola Evrolige.

Naš tim tako i dalje ne zna za pobjedu u elitnom takmičenju, a Žalgiris je upisao treći trijumf.

Budućnost je odigrala koliko-toliko dobro u prvih 20 minuta, ali je u nastavku došlo do izražaja iskustvo i kvalitet Žalgirisa, koji je znao da kazni nemoć  “plavih“ u napadu.

Gosti su tokom uvodne dionice imali sedam poena prednosti (18:11), da bi  Budućnost do kraja tog dijela prišla na minus tri (18:15).

Žalgiris je na startu druge četvrtine odlijepio na (23:17), ali su Podgoričani u 17.minutu stigli do izjednačenja (27:27).

Žalgiris je potom napravio seriju 6:0, ali je finiš prvog dijela pripao Budućnosti, pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom (33:33).

U drugom dijelu, jedini raspoloženi igrač Budućnosti u napadu bio je Omić, što je premalo da bi se pobijedio Žalgiris.

Litvanci su brzo stekli sedam poena prednosti (49:42), Budićnost  prišla na minus tri 49:46, ali to je bilo sve.

Žalgiris je uoči posljednjih deset minuta imao devet poena prednosti (57:48). U četvrtoj dionici, gosti su u više navrata imali dvioicfrenu prednost, a posljednja nada za naš tim otišla je na tri i po minuta prije kraja kod rezultatat 65:58, kada je Erl Klark promašio dva bacanja...

Takođe, u više navrata čuli su se zvižduci u "Morači“, posebno kada je Erl Klark bio u posjedu lopte.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Omić sa 16 poena, a pobjednički sastav predvodio je Dejvis sa 19 koševa.

Tok meča:

4. četvrtina

Volters nakon prodora, dvocifrena prednost Žalgirisa 59:48. Trojka Kotija Klarka 59:51. Bez problema Žalgiris održava dvocifrenu prednost 63:53, šest minuta do kraja. Gordić na jednoj, Ulanovas na drugoj strani, ista meta, isto odstojanje 65:55.

Trojka Ivanovića za minus sedam 65:58, tri i po minuta do kraja. Erl Klark nije dao dva bacanja, kaznio je to Dejvis 67:58. Opet dejvis, sada sa penala, Žalgiris na plus 11 69:58, malo manje od dva minuta do kraja.

Gosti su rutinski priveli meč kraju, do konačnih 72:60.

3. četvrtina

Trojka Milaknisa, Erl Klark uzvraća istom mjerom. Omić donosi prov vođstvo"plavima", međutim serija Žalgirisa 7:0 - 43:38. Omić prekida seriju gostiju. Omić drži "plave" u igri, gosti imaju plus pet 49:44, sredina treće dionice. Popović je dao dva bacanja za minus tri 49:46.

Prokockali su "plavi" dva napada, kaznio je to Kavaluskas. Omić nastavlja sa koševima 51:48. Ulanovas je realizovao dva penala za plus sedam 55:48. Vajt donosi plus devet gostima 57:48, kraj treće četvrtine.

2. četvrtina

Kavaliuskas za plus pet 20:15. Zakucava Ilić, ali na drugoj strani precizan za tri poena je Grigonis 23:17. Omić je pogodio pod faulom, ali nije dao dodatno bacanje 23:19.

Mini serija "plavih" 4:0 za minus dva 25:23. Vajt nakon prodora 27:23, četiri minuta do odmora. Trojka Gordića za samo minus jedan 27:26. Džekson polovičan sa linije slobodnih bacanja, izjednačenje 27:27. Trgli su se gosti i vezali četiri poena 31:27. Kavaliuskakas donosi Žalgirisu plus šest, uzvraća Barović 33:29.

Trojka Nikolića za minus jedan 33:32, 16 sekundi do odmora. Barović je dao jedno od dva bacanja 33:33, kraj prvog dijela.

1. četvrtina

Jankunas je pogodio pod faulom, a potom je iskoristio dodatno bacanje 3:0. Omić polovičan sa linije bacanja. Poravnao je Erl Klark sa poludistance 3:3. Serija gostiju 4:0 - 7:3. Igra se sada koš za koš, gosti vode 11:7, sredina uvodne dionice.

Trojka Voltona, gosti na plus šest 14:8. Trojkom uzvraća Džekson, ali na drugoj strani Kavaliuskasa iz reketa 16:11.  Koti Klark je ukrao loptu i pogodio za minus tri 18:15, kraj prve dionice.