18. 10. 2018. 21:52   >>  23:04 51

KOBNA ČETVRTA ČETVRTINA

Treći poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od izraelskog Makabija u "Morači" 78:68 (14:16, 20:25, 24:21 i 20:6), u utakmici trećeg kola Evrolige.

To je treći poraz podgoričkog tima, nakon što je u prva dva kola najkvalitetnjeg klupskog košarkaškog takmičenja u Evropi poražen od Armanija u Podgorici 82:71 i Darušafake u Istanbulu 71:63.

Makabi je upisao prvi trijumf, poslije poraza od Panatinaikosa u Atini 89:84 i CSKA u Moskvi 89:86.

Budućnost je odigrala sjajno u prve tri četvrtine, ali je neshvatljiv pad posljednjih deset minuta koštao prve pobjede u Evroligi. “Plavi“  su na poluvremenu imali sedam poena prednosti, a kada je Omić na startu nastavka donio plus devet činilo se da velikan može da poražen napusti „Moraču“.

Tada se, međutim, razigrao Vilbekin koji je držao priključak, pa je Budućnost uoči posljednjih deset minuta imala četiri poena prednosti 62:58.

A onda se igra Podgoričana potpuno raspala u posljednjih deset minuta, pogotovo u napadu. Naš tim nije postigao koš pet i po minuta, što je Makabi znao da kazni i serijom 12:0 trasira put ka pobjedi.

Tandem Vilbekin – Kalojaro je pogađao iz svih pozicija, a pobjedu je ovjerio Blek zakucavanjem za plus 14 78:64.

Junak trijumfa bio je Skoti Vilbekin sa 28 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Edvin Džekson sa 13, dok su po poen manje Nemanja Gordić i Alen Omić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 25.oktobra, biti gost Reala u Madridu.

4. četvrtina

Kalojaro za minus dva 62:60. Rol donisi izjednačenje Makabiju 62:62. Zakucava Blek za preokret 64:62, dva minuta igre. Trojka Kalojara za plus pet 67:62. Trojka Vilbekina sa zvukom sirene, serija gostiju 12:0 (70:62).

Omić zakucaca, Budućnost je postigla koš nakon četiri i po minuta igre 70:64. Vilbekin ankon prodora 72:64, dva i po minuta do kraja. Kalojaro za plus 10, Makabi blizu pobjede. Zakucava Blek , Makabi je završio posao 78:64, minut do kraja. Kraj meča, Makabi je slavio 78:68.

3. četvrtina

Omić, pa Rol na startu nastavka. Trojka Vilbekina za minus šest 45:39. Opet Vilbekin pogađa trojku, vraća sa Makabi 45:43. Omići jedini strijelac za Budućnost u trećoj dionici 47:43.

Tajus je ubacio dva penala, Makabi na minus jedan 47:46, sredina treće dionice. Omić je pogodio i pri tom je fauliran. Nije dao dodatno bacanje, Budućnost na plus pet 51:46. Trojka Kotija Klarka, ali Vilbekin takođe pogađa trojku i to pod faulom. Dao je dodatno 54:50.

Nova trojka Vilbekina, sada iz dotrčavanja, samo plus jedan za "plave" 54:53. Trojka Gordića, uzvraća Blek iz reketa 57:55, minut i po do kraja treće četvrtine. Džekson sa poludistance u posljednjim sekundama 62:58.

2. četvrtina

Poravnao je Tajus iz reketa 16:16. Brajnat, pa Rol pod faulom pogađa. Amerikanac je iskoristio dodatno bacanje 21:16. Trojka Džeksona na drugoj strani za minus dva 21:19. Opet Džekson za tri , Budućnost je preokrenula 22:21, dva minuta igre.

Rezultatska klackalica, zakucavanje Tajusa, a potom trojka Suada Šehovića 25:25. Suad Šehović je ubacio tri penala za plus pet 30:25. Na drugoj strani Di Bartolomeo pogađa trojku 30:28, četiri minuta do odmora. Kejn iz reketa za novo izjednačenje 30:30. Sjajna igra Šehovića, pogodio je trojku , njegov deveti poen 33:30.

Pet vezanih poena Džeksona za plus sedam 39:32. Uzvraća Kejn, koji je pogodio pod faulom, ali nije iskoristio dodatno bacanje 39:34. Zakucava Erl Klark 41:34. To je i rezultat prvog dijela.

1. četvrtina

Koti Klark je pogodio težak šut, uzvratio je Vilbekin 2:2. Trojka Rola za 5:2, tri minuta igre. Sada su "plavi" napravili seriju 5:0 za preokret 7:5. Floter Gordića , B udućnost vodi 9:5, četiri minuta do kraja prve četvrtine. Vilbekin je prekinuo seriju našeg tima 9:7.

Razigrao se Gordić, pogodio je sada za tri 12:7. Makabi je na krilima Vilbekina uhvatio priključak 14:14. Devet poena je već ubacio sjajni plejmejker. Budućnost je dobila prvu dionicu 16:14.

Budućnost će večeras nastupiti bez Nikole Ivanovića, koji ima povredu koljena. U sastavu je Sead Šehović.

To je duel ekipa koje su doživjele poraze u prva dva kola.

Regionalni šampion na startu najkvalitetnjeg klupskog košarkaškog takmičenja u Evropi poražen je od Armanija u Podgorici 82:71 i Darušafake u Istanbulu 71:63.

Makabi je u prvom kolu u Atini poražen od Panatinaikosa 89:84, dok je u drugom kolu izgubio pred svojim novijačima od CSKA 89:86.