14. 09. 2018. 20:52 >> 20:51
13

KVALIFIKACIJE ZA SP

Crna Gora poražena od Turske

Muška košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Turske u Ankari 79:69, na startu druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini.

Crna Gora je dobro otvorila meč i povela 10:8, a Bojan Dubljević je ubacio svih deset poena.

Međutim, Turci su do kraja uvodne dionice napravili seriju 18:8 i stigli do plus osam 26:18.

Tokom druge dionice domaćin je imao i 14 poena prednosti, ali je fini prvog dijela pripao "crvenima".

Ivanović je ubacio sedam poena u tom periodu i crna Gora je na poluvremena imala solidnih minus osam 8 (45:37).

Crna Gora je na startu drugog dijela prišla na minus četiri, a potom se igralo koš za koš, pa je uoči posljednje dionice domaćin imao prednost od 60:56.

Ipak, u posljednjih deset minuta Turska je "dodala gas" i ponovo stigla do dvocifrene prednosti, a potom je rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Bojan Dubljević sa 22 poena, a dvocifren je još bio Petar Popović sa 10 koševa.

U pobjedničkom sastavu istakli su Osman sa 18 i Iljasova sa 17 poena.

Pobjede u I grupi ostvarili su i košarkaši Ukrajine i Letonije.

Ukrajina je u Kijevu savladala Španiju 76:65, dok je Letonija trijumfovala u Rigi protiv Slovenije 85:74.

Crnogorska selekcija u narednom kolu, u ponedjeljak u Nikšiću, protiv Ukrajine.

4. ćetvrtina

Pet poena ubacila je Turska za nešto više od minut igre 65:56. Uzvraća Aleksa Popović 65:58. Zakucava Erden 67:58, sedam i po minuta do kraja.

Igra se koš za koš, vodi Turska 71:62, šest minuta do kraja. Zakucava Osman nakon kontranapada 75:62, 4.24 do kraja meča. Rutinski Turska održava visoko vođstvo 79:64.

Kraj meča, pobjeda Turske 79:69.

3. četvrtina

Radović je smanjio na 45:39. Popović je pogodio, Crna Gora je uhvatila priključak 45:41. Serija Turske 5:0 (pet poena Osmana), plus devet za domaćina 50:41.

Aleksa Popović je pogodio pod faulom, a potom je iskoristio dodatno. Sada je precizan i Radović za minus četiri 54:50, četiri minuta do kraja treće dionice. Korksal nakon kontranapada 56:50.

Dubljević nakon ofanzivnog skoka, ali Erden je odigrao dva plus jedan. Trojka Nidama za minus četiri 59:55. Kraj treće četvrtine, domačin vodi 60:56.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Prodor Mahmutoglua i polaganje za plus 10 28:18. Korkmaz pogađa za 31:18, tek nakon skoro četiri minuta igre "crveni" stižu do koša. Turska bez problema održava visoko vođstvo 35:22, četiri minuta do odmora.

Korkmaz je postigao trojku, na drugoj strani odličan prodor Popovića 38:26. Četiri vezana poena naše selekcije 42:32.

Arar polovičan sa linije bacanja, a onda floter Ivanovića za minus devet, posljednji minut 43:34.

Razigrao se Ivanović, pogodio je trojku, ali je nažalost Osmna u posljednjim sekundama pogodio za 45:37 na poluvremenu.

1. četvrtina

Prve poene na utakmici postigli su "crveni" - Dubljević je realizovao dva penala. Serija Turske 5:0. Opet Dubljević siguran sa linije slobodnih bacanja 5:4.

Trojka Dubljevića, ali odmah uzvraća Arar, vodi domaćin 8:7. Simultanka Dubljevića na startu, dao je svih 10 poena za Crnu Goru 10:8, sredina prve dionice. Trojka Iljasove, Turska vraća prednost 11:10. Opet Iljasova, sada je pogodio pod faulom, ali nije iskoristio dodatno 13:10.

Sada je Erden pogodio pod faulom, a nakon tajm-auta Mitrovića pogodio je i dodatno bacanje 16:10. Turska je stigla do plus osam, ali je Popović vezao četiri poena 18:14, tri minuta do kraja uvodne dionice.

Erden je ubacio pet poena, 23:14. Pogodio je Dubljević sa zvukom sirene i to nakon ofanzivnog skoka 26:18.