28. 06. 2018. 22:48   >>  23:00 5

KVALIFIKACIJE ZA SP

Crna Gora savladala Bjelorusiju, ide u drugu fazu

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Bjelorusiju u Nikšiću 80:69 i izborila plasman u drugu fazu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je loše otvorila meč, Bjelorusija je stigla do dvocifrene prednosti 14:4, ali je naša selekcija na krilima Milka Bjelice preokrenula 21:20. Ipak, gosti su na kraju uvodne dionice imali poen višak 22:21.

Crna Gora je tokom druge dionice imala plus pet (29:24), ali je Bjelorusija serijom 8:0 preokrenula (32:29). Bjelica se, međutim, pobrinuo da naša selekcija ode na poluvrijeme sa prednošću (33:32).

U trećoj četvrtini tim Zvezdana Mitrovića se razigrao, pogađali su Aleksa Popović i Suad Šehović, pa je uoči posljednje dionice bilo velikih plus 14 za Crnu Goru 61:47.

Bjelorusija je serijom 9:0 smanjila na 63:56, na četiri minuta prije kraja, ali su Bjelica i Ivanović trojkama i definitivno slomili otpor rivala.

Najfikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Milko Bjelica sa 18, dok su po 12 poena ubacili Nikola Ivanovići Derik NIdam.

U bjeloruskoj selekciji najbolji je bio Artsiom Parahuski sa 15 koševa.

Crna Gora će prvu rundu kvalifikacja završiti u nedjelju gostovanjem u Sloveniji.

4. četvrtina

Počela je posljednja četvrtina. Popvić za plus 16 - 63:47. Semjenjuk za dva, pa trojka Sedlera , gosti prilaze na 63:56. Tajm-aut Crna Gora. Bjelica prekida seriju gostiju 65:56.

Ivanović vraća dvocifrenu prednost 67:56. Zakucavanje Đurišića nakon kontranapada 69:56, šest minuta do kraja. Gosti se ne predaju, serija 6:0, 69:62, četiri minuta do kraja.

Trojka Bjelice, pa trojka Ivanovića za velikih 75:62. Održavamo dvocifreno vođstvo 78:67, 1.15 do kraja. Kraj Crna Gora je dobila meč 80:69 i ide u drugu fazu.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Igra se koš za koš, gosti vode 38:37. Trojka Nidama za 40:38, tri minuta igre. Vranješ nakon kontranapada 42:38, tajm-aut Bjelorusija. Pogodio je Ivanović uz faul, a potom dao bacanje za 45:42.

Trojka Šehovića za plus sedam 49:42. Pogađa Meščaradu za minsu pet 52:47. Barović je pogodio za dva 55.47, minut i po do kraja treće četvrtine. Serijom 9:0 "crveni" su završili ovu dionicu 61:47.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina, trojku je postigao Vranješ 24:22. Sada je trojku postigao Nidam, "crveni" na plus pet 29:24. Serija gostiju 5:0 za izjednačenje 29:29, četiri minuta do odmora.

Trojka gostiju za 32:29. Bjelica za novi preokret, kraj prvog dijela vodimo 33:32.

1. četvrtina

Meč je počeo. Prve poene na meču postigao je Radović iz reketa. Litič je poravnao nakon kontranapada. Semjanjuk za preokret 4:2, dva i po minuta igre.

Meščaradu pogađa trojku na isteku napada 7:4. Isti igrač je ubacio dva penala za plus pet 9:4. Sedler je pogodio pod faulom 13:4. Tajm-aut Crna Gora. Pogodio je i dodatno, a uzvratio je Šehović trojkom 14:7.

Pogodio je Bjelica trojku uz faul. Iskoristio je dadatno, prišli smo na 16:13, dva i po minuta do kraja uvodne dionice. Sada je Đurišić pogodio pod faulom, a potom iskoristio dodatno 20:18.

Razigrao se Bjelica, trojkom je donio preokret 21:20. Lijutič je realizova dva penala, Bjelorusija ima poen viška nakon prvih 10 minuta 22:21.