Mina; B.V.

31. 05. 2018. 22:58   >>  01. 06. 2018. 11:03 18

BARANI ISPISALI ISTORIJU

Mornar skinuo s trona Budućnost

Košarkaši Mornara osvojili su titula prvaka Crne Gore, prvi put u istoriji, pošto su savladali Budućnost u "Topolici" 75:63 i sa 3:1 u pobjedama riješili finalnu seriju. Barani su istorijskim trijumfom prekinuli dominaciju Podgoričana, koji su jedini od obnove nezavisnosti bili šampioni Crne Gore.

Budućnost je bolje ušla u meč i u dva navrata je imala plus pet (7:2, 9:4). Ipak, brzo su se trgli domaći, prvo su napravili seriju 6:0, da bi nešto kasnije sa 11 vezanih poena stigli do 21:12.

Imali su Barani i dvocifrenu prednost (23:13), da bi nakon prvih deset minuta izabranici Mihaila Pavićevića imali devet poena prednosti 24:15.

Mornar je u 13. minutu imao najveću prednost 31:19. Budućnost je prišla na minus sedam, ali Barani su odbili taj nalet i u finišu prvog dijela su opet imali plus 12 (39:27). Na poluvremenu je bilo 39:29 za Mornar.

Budućnost je postigla šest vezanih poena na startu treće četvrtine, gosti su potom došli na minus tri, pa dva puta na minus četiri. Međutim, Mornar je večeras imao odgovor na sve. Vranješ je pogodio trojku iz teške pozicije, ubrzo je bilo i plus 11, da bi Gibson trojkom na tri sekunde prije kraja te dionice smanjio na 57:49.

U posljednjoj dionici nije bilo dileme, Mornar je igrao kao u transu, šest minuta prije kraja domaći su stekli 14 poena prednosti (66:52), a kada je nedugo zatim Vranješ nakon kontrapada povećao na plus 20 (75:55), slavlje u "Topolici" je moglo da počne...

Domaći tim do pobjede vodili su Strahinja Mićović sa 15 i Derik Nidam sa 14 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 14 poena.

4. četvrtina

Trojka Nidama na početku posljednje dionice 60:49. Zakucavanje Rejli-Rosa za 62:51. Luković, pa Vujošević za najveću prednost Barana 66:52, šest minuta do kraja meča. Tajm-aut Džikić.

Mornar kontroliše dešavanja na parketu, Luković zakucava, pa Vranješ nakon kontranapada za 72:55. Trojka Ivanovića za minus 15, kasno je za preokret 75:60. Mornar nadomak sna... kraj meča, Mornar je novi šampion 75:63.

3. četvrtina

Serija "plavih" 6:0 na startu drugog dijela 39:35. Rejli-Ros prekida seriju gostiju, ali na drugopj strani odmah uzvraća Lendri trojkom 41:38. Prva trojka Mićovića 46:38.  Četiri vezana poena Budućnosti 46:42, četiri minuta do kraj treće dionice. Trojka Vranješa iz teške pozicije 51:44, 2.19 do kraja ove dionice.

Rejli-Ros za dva na isteku napada, a na drugoj strani Gibson pogađa trojku, kraj treće četvrtine, plus osam za domaćina 57:49.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Vujošević iz reketa za najveću prednost na meču 26:15. Ilić sa linije bacanja, pa Zoran Nikolić za minus sedam 26:19. Uzvraćaju domaći serijom 5:0 - 31:19, tri minuta igre u drugoj četvrtini. Trojka Danila Nikolića, Budućnost na minus sedam 31:24. Tajm-aut Pavićević.

Zakucavanje Lukovića, uz faul. Ali nije iskoristio dodatno bacanje 33:24. Trojka Gordića 34:27, tri i po minuta do odmora. Rejli-Ros je pogodio pod faulom. Međutim, nije pogodio dodatno 39:27.

Kraj prvog dijela, Mornar vodi 39:29.

1. četvrtina

Meč je počeo. Prve poene je postigao Gibson iz reketa. Opet Gibson, ali je uzvratio Mićović sa poludsitance 4:2. Trojka Lendrija za 7:2.

Mini serija barana 4:0, za minus jedan 9:8, sredina uvodne dionice. Vranješ donosi prekret, ali u narednom napadu Gibson pogađa trojku 12:10. Nova mini serija domaćih 4:0 za 14:12, tajm-aut Džikić. Trojka Vranješa za plus pet 17:12.

Četiri vezana poena Nidama, serija Mornara 11:0  - 21:12. Ivanović polovičan sa linije slobodnih bacanja, na drugoj strani Mićović donosi dvoicfrenu prednost Mornaru 23:13. Na kraju prve dionice domaćin vodi 24:15.