28. 05. 2018. 22:06 >> 23:18
1

SERIJA IDE U BAR

Budućnost umalo ispustila plus 21

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Mornar u Podgorici sa 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30), u trećoj utakmici finala plej-ofa prvenstva Crne Gore, pa Barani sada vode 2:1 u pobjedama.

Budućnost je bila u prednosti tokom čitavog meča, u posljednjoj četvrtini imala je čak 21 poen prednosti, ali Mornar se razigrao u posljednih pet minuta i sjajnom serijom uspio da smanji na samo poen razlike i vrati neizvjesnost.

Nikola Ivanović je na sedam sekundi do kraja meča nije iskoristio dva slobodna bacanja, ali Derek Nidam je sa nekih desetak metara promašio šut za pobjedu Mornara i istorijski trofej Barana.

"Plavi" su nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj počeli da igraju dobru odbranu i zaustavili najboljeg igrača Mornara Dereka Nidama.

Budućnost je, poslije serije od 9:0, u 12. minutu povela 39:23, dok je u 16. razlika iznosila 18 poena (49:31).

Tim Aleksandra Džikića je u trećoj i na početku četvrte dionice držao konce igre u svojim rukama. Prednost je poslije serije od osam uzastopnih poena rasla na 19 (67:48) u 28, a u 34. na 21 poen (82:61).

Barski tim je serijom 19:0 uspio da smanji zaostatak (82:80), a u 38. minutu i da ga svede na poen (83:82).

Poenima Gordića i Barovića sa linije slobodnih bacanja domaćin je povisio na 88:82, ali je Marko Mijović trojkom smanjio na poen.

Uslijedio je napad Budućnosti i nerealizovana bacanja Ivanovića, pa je Mornar dobio priliku da pobijedili, ali je Derik Nidam bio neprecizan.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 17 poena, Nikola Ivanović je postigao 13, Kajl Gibson, Danilo Nikolić i Zoran Nikolić po 11.

U barskom timu najbolji je bio Strahinja Mićović sa 17 poena.

Naredni meč biće odigran u četvrtak u Baru.

Mornar je prvi duel u Podgorici dobio sa 84:77, dok je u drugom pred svojim navijačima slavio 93:85.

U finalu igra se na tri dobijena meča.

Budućnost - Mornar 88:87 (30:23, 24:16, 20:18,  14:30)

Četvrta četvrtina:

Poeni Vujoševića otvaraju posljednju dionicu, dok Gordić nastavlja gdje je stao u trećoj četvrtini - 76:59.

Ivanović ne dozvoljava da se prednost topi, nova trojka za 79:61.

Raste prednost Budućnosti, Šehović pogađa uz faul i odvodi domaće na plus 21 - 82:61.

Mornar pravi seriju od 11:0 i smanjuje na 82:72, na 4:18 minuta do kraja meča.

Trojkom Mijovića Mornar dolazi na minus 7 i vraća neizvjesnost. Budućnost je bez poena tri i po minuta, agoniju produžavaju promašaji Barovića sa linije slobodnih bacanja.

Vujošević se razigrao, pogađa za minus 2 - 82:80.

Barović pogađa samo jedno bacanje, a Nidam sjajno završava solo akciju - 83:82.

Gordić sa penala vraća plus 3 za Budućnost, a na drugoj strani Vranješ promašuje trojku za izjednačenje.

Barović sada precizan sa penala, domaći odlaze na plus 5 - 87:82. Luković zakucava nakon sjajnog progravanja Nidama, a potom Nidam promašuje za tri poena za izjedančenje - 87:84, na 19 sekundi do kraja utakmice.

Luković promašuje oba bacanja, ali i Gordić promašuje jedno na drugoj strani - 88:84.

Ivanović promašuje oba bacanja, ali i Nidam ne koristi napad za pobjedu

Treća četvrtina:

Nidam postiže prve poene u trećoj četvrtini, na drugoj strani uzvraća Gibson sa linije slobonih bacanja -56:43.

Mnogo grešaka i promašenih šuteva na obje strane u prvih 4 minuta treće dionice.

Pavić pogađa trojku za Mornar, da bi na drugoj strani Zoran Nikolić zakucavanjem digao publiku na noge, Ivanović vezao 5 poena za  66:48, na nešto više od 4 minuta do kraja četvrtine.

Mićović prekida seriju Budućnosti od 8:0, ali Ivanović postiže svoj sedmi poen u ovoj četvrtini, ukupno deseti, za plus 19.

Pet vezanih poena Mornara, ali i Gordić pogađa na drugoj strani - 71:55. Sjajna završnica četvrtine igrača Budućnosti, Goprdić je uspio iz trka da podogi za tri poena uz zvuk sirene, za velikih plus 17 - 74:57.

Mijović pogađa trojku za minus 1, na 7 sekundi do kraja.

Ivanović pogađa samo jedno bacanje

Druga četvrtina:

Barani su bez poena u prva dva minuta druge dionice, a Budućnost pravi seriju 9:0 - 39:23.

Lendri trojkom prekida mini seriju gostiju za 42:28 na šest minuta do kraja poluvremena.

Nastavlja se sa pogotcima za tri poena - 45:31.

Malo guranje dvojice Amerikanaca Gibsona i Nidama, nakon čega je dosuđena nesportska lična greška u korist Budućnosti. Uslijedili su oštri protesti sa klupe Mornara zbog kojih je isključen sportski direktor barskog tima Đorđije Pavićević.

Domaći realizuu oba slobodnih bacanja, a potom Danilo Nikolić pogađa uz faul, ali promašuje sa linije penala - 49:31, na nešto više od 4 minuta do kraja četvrtine.

Mornar u finišu četvtine drži priključak, Nidam lijepo pogađa nakon solo akcije za 51:39. Međutim, Suad Šehović postiže trojku za plus 15 - 54:39, što je i konačan rezultat prvog poluvremena.

Prva četvrtina:

Na početku meča, oba tima igraju veoma efikasno. Nakon prvih deset postignuto je 53 poena - 30:23.

Budućnost je uspjela da se odlijepi u finišu prve četvrtine i stekne 7 poena prednost.