[ kscg.me ]

27. 04. 2018. 21:46 >> 21:38

ERSTE LIGA

Budućnost maksimalna, Mornar siguran, Sutjeska u seriji

Košarkaši Budućnosti Voli ostvarili su i četvrtu pobjedu u Super ligi, dok su Mornar i Sutjeska na tri trijumfa poslije četvrtog kola.

Lider je u Morači nadigrao Teodo lako i ubjedljivo 82:56. Tim Aleksandra Džikića sve je riješio u prvom poluvremenu.

Prvu četvrtinu su domaćini dobili 18:8, a do kraja poluvremena imali su 22 poena viška. Maksimalna prednost bila je u finišu meča 82:54 - 28 poena.

Budućnost je vodila od prvog do posljednjeg minuta, a igrači sa klupe ubacili su čak 50 poena.

Odlično raspoređeni poeni u pobjedničkom timu po 10 su ubacili Aleksa Ilić i Zoran Nikolić, po devet su imali Danilo NIkolić, Sead Šehović i Petar Popović.

Na drugoj strani 16 poena Miloša Popovića jedinog sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Četvrta pobjeda Budućnosti Voli, treći poraz Teoda.

Sutjeska je nakon pobjede na Cetinju protiv Lovćena, stigla i do trijumfa protiv Ulcinja pred svojim navijačima - 92:84.

Nikšićani su do trećeg trijumfa stigli u još jednoj efikasnoj predstavi, a prelomili su serijom 13:0 početkom drugog poluvremena kojom su stigli do prednosti 52:39. U više navrata imali su i maksimalnih 19 poena prednosti.

Ulcinj je parirao u prvih 15 minuta kada se igralo koš za koš, pa je viđeno pet promjena u vođstvu i devet poravnanja. Stefan Vuković je ubacio 30 poena, uz šest asistencija i četiri skoka, Nikola Pavlićević je dodao 18 poena i 11 asistencija, 16 poena postigao je Boris Lalović.

Kod gostiju 23 poena i deset asistencija Ramea, 23 ppoena imao je i Marko Perović.

Mornar je bio ubjedljiv na Cetinju i slavio je protiv Lovćena 1947 100:77.

Domaći su odigrali odlično prvo poluvrijeme, dobili prvo poluvrijeme 47:44, ali od 25 minuta potpuna dominacija gostiju.

Od egala nakon prvih pet minuta treće četvrtine, Mornar je do isteka 30. minuta stvorio 19 poena prednosti 81:62.