04. 03. 2018. 20:47 >> 20:46
1

PREOKRET PARTIZANA

Budućnost od gotovog napravila veresiju

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Beogradu od Partizana 94:83(15:24 21:26, 31:15 i 27:18), u utakmici 21. kola ABA lige.

Beogradski tim revanširao se rivalu za poraz u Podgorici (86:79) i upisao 11. pobjedu ove sezone.

Crnogorski prvak doživio je peti poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je i 16. pobjeda.

Partizan je odlučujuću prednost stekao sredinom posljednje četvrtine, kada je serijom 15:0 došao do vođstva od 86:72 u 36. minutu.

Budućnost je polje počela meč i već na startu, serijom 10:0, stekla ubjedljivu prednost (12:3), koja je u finišu druge četvrtine iznosila 18 poena (50:32).

Partizan je serijom od osam uzastopnih poena na startu treće četvrtine uspio da zaostatak smanji, a u 27. minutu i da povede (58:56).

Razlika je u 29. iznosila sedam (67:60), ali je Budućnost još jednom uspjela da preokrene rezultat i dođe do minimalnog vođstva (72:71).

Uslijedila je serija od 15:0 koja je riješila sve dileme.

Partizan je do pobjede vodio Novica Veličković sa 28 poena.

U podgoričkom timu Nikola Ivanović postigao je 13, Kajl Gibson ubacio je 12, a po poen manje Džastin Dolmen i Aleksa Ilić.

Budućnost Voli će u posljednjem kolu, 12. marta, ugostiti FMP.