Beta; B.V.

01. 03. 2018. 09:15 >> 09:13

NBA LIGA

Orlandov sedmi poraz u nizu

Košarkaši Toronta pobijedili su Orlando sa 117:104 u jutros odigranom meču NBA lige.

Toronto su do pobjede vodili Demar Derozan sa 21 i Kajl Lauri sa 17 poena, dok su na drugoj strani najbolji bili Mario Hezonja i Evan Furnije sa po 17 postignutih poena.

Naš Nikola Vučević je za 29 minuta postigao 16 poena uz šest skokova i tri asistencija.

Orlandu je ovo bila sedma utakmica bez pobjede, dok je Toronto upisao 11. trijumf u posljednjih 13 mečeva. Reptorsi su prvi na Istoku sa 43 pobjede i 17 poraza, a Orlando zauzima 15. mjesto sa skorom 18/43.

Košarkaši Hjustona pobijedili su u gostima ekipu Los Anđeles klipersa sa 105:92 i tako upisali 14. uzastopni trijumf u NBA ligi.

Hjuston je do nove pobjede predvodio Džejms Harden sa 25 poena, od čega je 17 ubacio u prvoj četvrtini. Klint Kapela i Erik Gordon su dodali po 22 poena.

Na drugoj strani, najefikasniji u redovima Klipersa bio je Tobajas Haris sa 24 poena, dok je Montrezl Harel dodao dva poena manje. Srpski plejmejker Miloš Teodosić je na terenu proveo 28 minuta i za to vrijeme je postigao 13 poena i upisao šest skokova i četiri asistencije.

Hjuston je prvi na Zapadu sa 48 pobjeda i 13 poraza, dok su Klipersi deveti sa skorom 32/28.

Košarkaši Oklahome su u gostima slavili protiv Dalasa sa 111:110 poslije produžetka.

Rasel Vestbruk je postigao 30 poena, uključujući i odlučujuća tri poena, koš uz dodatno slobodno bacanja, 38 sekundi prije kraja produžetka. On je dodao i 11 skokova i sedam asistencija.

Vestbruka je najbolje pratio Pol Džordž sa 23 poena, 11 skokova i šest uspješnih dodavanja.

U redovima poraženog tima najbolji je bio Harison Barns sa 26 poena.

Košarkaši Golden Stejta upisali su sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica, pošto su prošle noći bili bolji od Vašingtona u gostima sa 109:101.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kevin Durant sa 32 i Stef Kari sa 25 poena, dok se na drugoj strani istakao Oto Porter sa 29 poena i deset skokova.

Košarkaši Nju Orleansa su slavili protiv San Antonija sa 121:116 predvođeni Entonijem Dejvisom koji je meč završio sa 26 poena i 15 uhvaćenih lopti.

Nju Orleansu je ovo bila sedma pobjeda u nizu, a ukupno 35 od početka sezone, dok su Sparsi upisali 26. poraz.

Boston je pobijedio Šarlot sa 134:106, uz 34 poena Kajrija Irvinga, košarkaši Detroita su bili bolji od Milvokija sa 110:87, Atlanta je prekinula niz od četiri uzastopna poraza pobijedivši Indijanu sa 107:102, dok je Feniks slavio protiv Memfisa sa 110:102.