[ rtcg.me, mina ]

23. 02. 2018. 21:59   >>  22:22 6

DRUGI PORAZ CRNE GORE

Slovenija slavila u "Morači"

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Slovenije u "Morači" 75:63, u utakmici trećeg kola A grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

To je drugi poraz crnogorskih košarkaša u grupi, nakon što su pred svojim navijačima izguili i od Španije 79:66.

Jedini trijumf upisali su u Minsku protiv Bjelorusije 91:67.

Slovenija je upisala drugi trijumf, nakon što je bila bolja i od Bjelorusije 87:74. Kao gost poražena je od Španije 92:84.

Slovenija je u uvodnoj četvrtini imala u dva navrata po pet poena prednosti (11:6, 16:11), a na kraju tog dijela igre prvak Evrope je imao plus tri (16:13).

Crna Gora je preokrenula na startu druge četvrtine, ali je finiš pripao gostima. Serijom 12:1 (dvije trojke Murića) Slovenija je dobila prvo poluvrijeme 32:29.

Nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini "crveni" su stekli šest poena prednosti 42:36. Ulsijedio je pad u igri naše selekcije, što je prvak Evrope znao da kazni. Serijom 15:5 gost je preokrenuo na 51:47, a uoči posljednje dionice imao je plus 4 (53:49).

Očajno je Crna Gora odigrala odlučujuću četvrtinu, prve poene iz igre postigla je tek nakon šest minuta igre. Prepelič i družina to su maksimalno iskoristili, odlijepili se na 66:54 i mirno priveli meč kraju, do konačnih 75:63.

Sloveniju su do pobjede vodili Klemen Prepelič sa 19 i Jaka Blažič sa 14, dok je poen manje ubacio Gašper Vidmar.

U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Zoran Nikolić sa 15, Derik Nidam je dodao 12, a Nemanja Radović deset poena.

U drugom meču A grupe Španija je u Minsku savladala Bjelorusiju 84:82 i upisala treći trijumf.

Španija će biti naredni rival crnogorskim košarkašima, u ponedjejak u Saragosi.

4.četvrtina

Počela je posljednja dionioca. Dimec je ostao sam za 57:51. Trojka Blažiča, plus devet za goste 60:51. Tajm-aut Crna Gora. dva bacanja Popovića, ali Prepelič , pa Rebec pogađaju trojke sa osam metara, Slovenija vodi 66:54, sredina posljednje dionice.

Prišli smo na 66:57, tajm-aut Slovenija. Nidam nakon kontranapada 66:59, 2.20 do kraja. Nesportska greška Pavića... Prepelič je pogodio dva bacanja 68:59. Tajm-aut Crna Gora, gosti vode 70:61, 1.20 do kraja.

Slovenci su rutinski meč priveli kraju, do konačnih 75:63.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Popović je pogodio nakon prodora 32:31. Ivanović trojkom vraća stvari u egal 36:36. Vidmar je prmašio dva bacanja, kažnjava to Nidam trojkom, tri poena prednosti za Crnu Goru 39:36. Tajm-aut Slovenija.

Radović iz reketa za plus šest 42:36, sredina treće četvrtine. Prišli su gosti na minus dva 42:40. Trojka Rupnika, novi preokret, Slovenija vodi 45:44. Istom mjerom uzvraća Nidam 47:45. Odmah odgovor Slovenaca - Prepelič sa penala, pa trojka Čančara 50:47.

Tehnička greška Mitroviću, kažnjavaju Slovenci, 53:47. Pogađa Ilić 53:49, kraj treće dionice.

2. četvrtina

Počela je druga četvrtina. Pogodio je Maraš 16:15. Blažič vrća plus tri 18:15. Preokret "crvenih" 19:18. Tajm-aut Slovenija. Ivanović je realizovao dva bacanja 21:18. Murić za tri, prilaze Slovenci na minus jedan 24:23, četiri minuta do odmora.

Nova trojka Murića, vode Slovenci 26:24, tajm-aut Crna Gora. Zakucavanje Vidmara 30:25. Mini serija "crvenih" za minus tri 32:29. Tajm-aut Slovenija.

Kraj prvog dijela, Slovenija vodi 32:29.

1. četvrtina

Meč je počeo. Zakucavanje Nikolića su prvi poeni na meču 2:0. Vidmar je poravnao, uzvraća Ivanović. Vidmar polovičan sa linije penala, četiri minuta igre. Serija Slovenaca 5:0 za preokret 8:4.

Vidmar iz reketa za plus pet 11:6. Tajm-aut Crna Gora. Trojka Radovića 11:9, 1.38 do kraja prve četvrtine. Poravnao je Sead Šehović 11:11. Nova serija Slovenaca 5:0 (16:11). Nidam pogađa za dva, kraj prve četvrtine 16:13.