17. 12. 2017. 21:04 >> 20:44
10

ABA LIGA

Zvezda slavila u Baru, stigla Budućnost

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Crvene zvezde 82:74, u utakmici 12. kola ABA lige.

Zvezda je tako upisala sedmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi i izjedančila se sa ekipom Budućnostu na vrhu regionalnog takmičenja, sa skorom od 10 pobjeda i dva poraza.

Mornar je doživio sedmi poraz, a ostvario je i pet pobjeda.

Mornar je odigrao fenomenalno u prvih 10 minuta, pogotovo u napadu, gdje je rešetao iz svih pozicija. Nakon uvodne dionice bilo je plus 10 za domaćina (29:19).

Barani su odolijevali do finiša prvog dijela , kada je zvezda seriojom 12:2 preokrenula i na odmor otišla sa plus tri (47:44)...

Gosti su sredinom treće četvrtine došli do dvocifrene prednosti (56:45), međutim, Mornar nije odustao. Na šest i po minuta prije kraja prišao je na minus pet (70:65), ali ipak nije imao snage za preokret...

Beogradski tim do pobjede vodili su Stefan Janković i Džejms Feldin sa po 18, dok je Tejlor Ročesti dodao 13 poena.

U ekipi iz Bara najbolji je bio Derik Nidam sa 15, dok je poen manje ubacio Brendon Rejli-Ros.

Mornar će u narednom kolu, 23. decembra, biti gost beogradskog Partizana.