03. 05. 2017. 22:11 >> 23:05
1

GORDIĆ ČOVJEK ODLUKE

Budućnost odbranila titulu

Košarkaši Budućnost Volija odbranili su titulu prvaka Crne Gore, pošto su u majstorici finalne serije savladali Mornar u "Morači" 76:73. Čovjek odluke bio je Nemanja Gordić koji je pogodio šest bacanja u finišu. Barani su imali šut za produžetak, ali je Bakić bio neprecizan.

Budućnost je večeras osvojila 11. uzastopnu, ukupno 14. titulu prvaka.

Podgorički tim je, osim posljednjih 11 titula prvaka Crne Gore, tri puta uzastopno bio šampion nekadašnje SR Jugoslavije 1999, 2000. i 2001. godine.

Mornar nema trofej šampiona, a treći put igrao je finale.

Budućnost je bolje ušla u meč, koji je krenuo od druge četvrtine, nakon što je sinoć prekinut zbog dojave o bombi. Podgoričani su do finiša prvog dijela održavali dvocifenu prednost, kada se razigrao Džons koji je dva puta pogodio uz faul. Potom je trojku pogodio Bakić i Barani su prišli na minus tri (40:37).

Na poluvremenu je Budućnost imala pet poena prednosti (44:39), a bukvalno u posljednjim sekundama se povrijedio Džons, koji nije mogao da nastavi meč.

I pored toga, izabranici Đorđija Pavićevića se nijesu predavali, iako su više puta bili u izgubljenoj poziciji. Trojkom Gordića domaćin je stekao devet poena prednosti u finišu trećeg perioda (56:47), ali je Mornar serijom 7:0 uhvatio priključak. Nakon 30 minuta igre bilo je 60:54 za Budućnost.

Kada je, večeras fenomenalni Gordić, sredinom posljednje dionice novom trojkom donio plus 11 svom timu činilo se da je meč riješen (67:56). Ipak, Mornar ni tada nije odustao, prvo je napravio seriju 5:0, da bi u posljednjem minutu dvije trojke pogodio Voler. Međutim, sve nalete je odbio Gordić koji je pogodio šest slobodnih bacanja (76:73).

Bakić je gotovo sa zvukom sirene imao šut za produžetak, ali je promašio, što je označilo slavlje Podgoričana.

2. četvrtina

Meč je nastavljen. Subotić donosi plus 12 na samom isteku napada 26:14, uzvraća Elis. Budućnost lako održava vođstvo (30:18), potom je reagovao Mornar sa četiri vezana poena. Tajm-aut Đaletić.

Gordić sa linije bacanja vrća dvocifrenu prednost 32:22. Šest minuta do odmora. Trojka Gordića za plus 13 (35:22). Pogodio je Elis uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje (35:24).

Elis drži Barane u igri (37:28), tri minuta do poluvremena. Džons je položio uz faul, a potom realizovao dodatno bacanje 38:31. Opet Džons pogađa uz faul. Koristi dodano bacanje, Barani na minus četiri (38:34). Raspucali su se gosti, trojka Bakića za minus tri (40:37).

Savović polovičan sa penala, na drugoj strani Džons precizan sa linije slobodnih bacanja (41:39). Tri poena savovića (jedan penal i polaganje) za 44:39, devet sekundi do kraja. Džons je pormašio zicer sa zvukom sirene, Budućnost vodi na poluvremenu 44:39.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Radunović je ponetirao nakon jsjanog prodora (44:41). Na drugoj strani pogađa Šehović nakon kontrnapada (46:41). Voler pa Džons, Mornar na poen zaostatka 46:45. Reagovali su "plavi" mini serijom 5:0 (51:45).

Subotić je poentirao iz drugogg pokušaja (53:45), Radunović prekida seriju Budućnosti (53:47), četiri minuta do kraja treće četvrtine. Trojka Gordića 56:47, tajm-aut Pavićevića.

Sedam vezanih poena Mornara (56:54), ali odgovrio je Rejnolds pogotkom uz faul. Iskoristio je dodatno bacanje (59:54), dva minuta do kraja trećeg perioda. Samo jedan poen u posljednjih 120 sekundi, Budućnost vodi 60:54 uoči posljednje četvrtine.

4. četvrtina

Počela je posljednja dionica. Popović nakon kontranapada za 62:54. Budućnost održava plus osam (64:56), pet minuta do kraja. Trojka Gordića za plus 11 (67:56). Tajm-aut Pavićević.

Serija gostiju 5:0, nešto malo manje od tri i po minuta do kraja. Trojka Mugoše, Mornar se vratio (67:64). Tajm-aut Đaletić, 02.53 do kraja meča. Savović koristi jedno od dva bacanja. Odličan prodor Rejnodlsa (70:64), 01.32 do kraja meča. Mornar je prepolovio minus (70:67), 50-ak sekundi do kraja.

Gordić je promašio trojku, ali je Budućnost ponovo došla do lopte, a nakon toga je fauliran upravo Gordić. Pogodio je oba bacanja 72:67, tajm-aut Pavićević, 24 sekunde do kraja. Trojka Volera za minus dva (72:70). Dva bacanja opet koristi Gordić, 11 sekudni do kraja. Opet Voler pogađa trojku (74:73). Siguran Gordić sa penala, a Bakić je promašio sa velike udaljenosti, Budućost je odbranila titulu.