19. 03. 2017. 20:43 >> 00:06
5

ZVEZDA POVELA U SERIJI

Budućnost nemoćna u Beogradu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Crvene zvezde u Beograd 82:67, u prvoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige.

U prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi finiš tog dijela pripao Zvezdi. Kod rezultata 14:13 za Budućnost Zvezda je napravila seriju 7:1, a Rejnolds je sa zvukom sirene postavio konačnih 21:17 nakon prvih 10 minuta.

Budućnost se koliko-toliko držala do završnice druge dionice (34:29), kada je Zvezda postigla sedam vezanih poena i stekla dvocifrenu prednost 41:29. Plus 12 bilo je i poslije 20 minuta igre 43:31.

Rafalnom paljbom na startu drugog dijela crveno-bijeli su prelomili meč. Gudurić je pogodio tri trojke, Bjelica jednu i Zvezda je za tili čas otišla na 55:38.

Nedugo zatim bilo je i plus 20 nakon poena Voltersa (60:40), a sve što je Budućnost do kraja uspjela da uradi bilo je da priđe na minus 11 - 68:57.

"Plavi" su imali i napad, ali je Gordić izgubio loptu, što je kaznio Lazić - 70:57.

Zvezda je potom rutinski privela meč kraju, do konačnih 82:67.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Marko Simonović i Marko Gudurić sa po 18, dok je Ognjen Kuzmić meč završio sa 14 poena.

U podgoričkom timu dvocifren učinak imali su samo Oven Džejms Klasen sa 12 i Nemanja Vranješ sa 11 poena.

Revanš je na programu 28. marta u Podgorici, a eventualna majstorica 4. aprila u Beogradu.

1. četvrtina

Meč je počeo. Prve poene na meču postigao je Kuzmić sa linije slobodnih bacanja 2:0. Nikolić je poravnao na 2:2. Igra se koš za koš 7:7, protekla su četiri minuta u prvoj četvrtini.

Dženkins je pogodio trojku 10:7. Šehović je iskoristio tri bacanja i vratio stvari u egal 10:10. I dalje traje rezultatska klackalica, Gordić je pogodio nakon prodora, vodi Budućnost 14:13. Mini serija Zvezde 5:0 za 18:14, posljednji minut kraja prve četvrtine.

Trojka Simonovića, pa koš Rejnoldsa sa zvukom sirene, plus četiri za Zvezdu 21:17.

2. četvrtina:

Počela je druga četvrtina. Nikolić je smanjio na 21:19. Kuzmić polovičan sa linije bacanja 22:19. Treća izgubljena lopta Vilijamsa, Simonović je pogodio nakon kontre za 25:21. Tajm-aut Zuros. Poentirao je Simonović uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje 27:21. Kuzmić za plus osam 29:21.

Raspucao se Simonović, pogodio je trojku za najveću prednost Zvezde 34:25.

Uzvraćaju Klasen i Subotić, dva zakucavanja 34:29. Tajm-aut Radonjić.

Kuzmić je pogodio jedno bacanje 35:29, 2.26 do do odmora.

Šehović je promašio otvoren šut za tri, kažnjava to Dženkins 37:29. Kuzmić za prvo dvocifreno vođstvo Zvezde 39:29. Zakucavanje Kuzmića 41:29, tajm-aut Zuros.

Vlijakms je prekinuo seriju Zvezde. Tajm-aut radonjić. Kuzći dominira u finišu prvog dijela 43:31. Kraj prvog dijela.

3. četvrtina

Počelo je drugo poluvrijeme. Gudurić pogađa trojku iz ćoška 46:31. Još dvije trojke Gudurića, Budućnost na minus 19 (52:33). Mini serija Budućnosti 4:0. I Bjelica precizan u šutu za tri poena 55:38.

Nova trojka Zvezde, ovoga puta Voltersa, domaćina ima 20 poena prednosti 60:40. Tajm-aut Zuros. Vrašnješ pogađa trojku kada je isticao napad, 60:43, dva minuta do kraja trećeg perioda. Još jedna trojka Vranješa, tajm-aut Radonjić, 01.26 do kraja treće četvrtine.

Raspucala se Budućnost, sada je Subotić pogodio trojku 60:49. Volters je ubacio dva penala 62:49. Kraj treće četvrtine.

4. četvrtina

Počeo je posljednji period. Trojka Simonovića za 65:49. Uzvraća Vranješ istom mjerom 65:52. Dangubić sa penala, pa prodor Gordića. Zakucavanje Simonovića za 73:59. Tajm-aut Zurs, pet minuta do kraja.

Trojka Savovića za minus 11 68:57. Zakucavanje Simonovića za 73:59, tajm-aut Zuros, pet minuta do kraja.

Sada se igra koš za koš, Zvezda vodi 77:62 na tri minuta do kraja, meč je riješen.

Kraj meča, Zvezda je pobijedila 82:67.