Objavio: S.V.

24. 01. 2017. 21:50 >> 21:26

DEBAKL MAKABIJA

Žalgiris srušio CSKA, Fener odnio bodove iz Kazanja

Košarkaši Žalgirisa savladali su CSKA na svom terenu 79:74, Fenerbahče je pobijedio Uniks u Kazanju 86:81, dok je Galatasaraj deklasirao Makabi u Istanbulu 102:63, u mečevima 19. kola Evrolige.

Žalgiris je tako Prvi put od osnivanja Evrolige pobijedio "armejce".

Meč je riješen u samoj završnici. Domaćin je u posljednjih minut i 13 sekundi napravio seriju 6:0 i time upisao sedmi trijumf.

Prvak Evrope je doživio peti poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Pangos sa 21 poenom, a kod gostiju Džejms Ogasin sa 15.

Fener je upisao 12. pobjedu, dok je Uniks doživio 12. poraz.

Luiđi Datome je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa 18 poena, a imao je i četiri skoka.

Bogdan Bogdanović je dodao 16, a Jan Veseli 15 poena.

Kod Uniksa je najbolji bio Parahuski sa 21 poenom i devet skokova, a pratio ga je Džonson sa 16.

Fener je tokom cijelog susreta kontrolisao dešavanja na parketu, ali je otpro rivala slomio tek u završnici. Domaćin je dva minuta prije kraja prišao na minus tri (84:81) i prokockao napad za izjednačenje.

To je kaznio Duverioglu, koji je pola minuta prije kraja pogodio dva bacanja za 86:81 i tako ovjerio pobjedu turskog tima.

Galatasaraj je ponizio Makabi u Istanbulu, pa sada oba kluba imaju skor od po šest pobjeda i 13 poraza.

U pobjedničkom sastavu blistao je Dibler sa 21 poenom i šest skokova, Tajus je ubacio 18, dok su Plajs i Micov dodali po 16.

U poraženom timu igrao je samo Gaudlok, koji je postigao 22 poena.

Makabi se koliko-tolio držao u prvom dijelu, da bi u nastavku postigao samo 24 poena i doživio debakl u Istanbulu.

Panatinaikos je savladao Barselonu u Atini 71:65.

PAO je upisao 11. trijumf, dok su Katalonci pretrpjeli 11. poraz.