Objavio: B.V. [ Beta ]

06. 12. 2016. 10:01 >> 09:39

NBA LIGA

Tompson Indijani ubacio 60 poena!

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su noćas Indijanu sa 142:106, a utakmicu je obilježio Klej Tompson, koji je postigao 60 poena.

Tompson je igrao 29 minuta i postigao je 60 poena, najviše koliko je jedan igrač Voriorsa postigao u poslednje 42 godine. On je 40 poena postigao u prvom poluvremenu, za samo 18 minuta, a nije igrao u poslednjoj četvrtini. Šutirao je 21/33, a za tri poena 8/14 i ubacio je 10 od 11 slobodnih bacanja.

On se priključio Viltu Čemberlejnu, Riku Beriju i Džou Falksu u Kući slavnih kao jedini igrač Voriorsa koji je postigao 60 poena u jednoj utakmici.

Pobjedi je doprinio i Kevin Durant sa 20 poena, osam skokova i četiri asistencije, dok je Stefen Kari dodao 13 poena i 11 asistencija.

U ekipi Indijane najefikasniji je bio Pol Džordž sa 21 poenom i 10 skokova, a Džef Tig dodao je 16.

Oklahoma je pobijedila Atlantu sa 102:99 uz šesti uzastopni "tripl dabl" učinak Rasela Vestbruka. On je utakmicu završio sa 32 poena, 13 skokova i 12 asistencija, što je najduži niz "tripl dabl" učinka još od Majkla Džordana, koji je 1989. godine imao sedam.

Tander je pobijedio u svih šest mečeva u kojima je dominirao Vestbruk, koji je ostvario dvocifreni učinak u sve tri kategorije u polovini utakmica koje je ekipa odigrala ove sezone (22). Džordan je imao 15 "tripl dabl" učinaka u sezoni 1988-1989.

Entoni Morou postigao je 16, a Viktor Oladipo 14 poena za Oklahomu, koja sada ima 14 pobjeda.

U ekipi Atlante, koja je pretrpjela sedmi uzastopni poraz, odnosno 10. poraz u posljednjih 11 utakmica, najefikasniji je bio Pol Milsap sa 24 poena, a Denis Šroder dodao je 17 poena, šest skokova i osam asistencija.

Klivlend je pobijedio Toronto sa 116:112 i prekinuo niz od tri poraza. Lebron Džejms predvodio je Kavalirse do pobjede sa 34 poena, osam skokova i sedam asistencija, Kevin Lav dodao je 24 poena i 14 skokova, a Kajri Irving 24 poena. Džej Ar Irving povredio je koljeno u prvoj četvrtini i nije se vraćao na parket.

Demar Derozan postigao je 31 poen, a Kajl Lori 24 poena za Toronto, koji je prekinuo niz od šest pobjeda.

Hjuston je pobijedio Boston sa 107:106 predvođen Džejmsom Hardenom sa 37 poena, osam asistencija i sedam skokova, što je njegova deveta utakmica ove sezone u kojoj je postigao najmanje 30 poena. Sa druge strane među Seltiksima najefikasniji je bio Al Horford sa 20 poena.

San Antonio je pobijedio Milvoki sa 97:96 i ostvario 12. uzastopnu pobjedu na gostovanjima, Memfis je posle dva produžetka pobedio Nju Orleans sa 110:108, a Portland je pobjedio Čikago sa 112:110 i ostvario treću vezanu pobjedu.

Šarlot je pobijedio Dalas sa 109:101, a Juta je pobijedila Los Anđeles Lejkerse sa 107:101 i ostvarila šesti trijumf u posljednjih sedam utakmica. Vašington je pobijedio Bruklin sa 118:113, a Denver, za koji nije igrao Nikola Jokić, bio je bolji od Filadelfije rezultatom 106:98 i ostvario drugu pobjedu u posljednjih sedam utakmica.