RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://rtcg.me/sport/fudbal/rss.html me http://rtcg.me/img/logo.png RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://rtcg.me/sport/fudbal/rss.html "Ostaću u Juventusu 1.000%" http://rtcg.me/sport/fudbal/238066/ostacu-u-juventusu-1000.html Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo izjavio je danas da će i naredne sezone igrati za Juventus. ]]>

"Ostaću u Juventusu, hiljadu odsto", rekao je Kristijano Ronaldo za Skaj poslije pobjede nad Fiorentinom kojom je njegova ekipa osvojila titulu šampiona Italije.

Pojedini mediji su prethodnih dana dovodili u pitanje njegov ostanak u klubu poslije eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona.

"Po mom mišljenju, ovo je veoma dobra prva sezona, dobro sam se adaptirao. Osvojili smo Skudeto i Super kup, što nije bilo lako", kazao je Ronaldo.

On je istakao da su svi u klubu srećni uprkos eliminaciji iz Lige šampiona.

"Sljedeće sezone je nova stranica. Navijači žele isto što i mi. Liga šampiona je važno takmičenje, ali je isto tako i teško. Vjerujem da je ovo bila dobra sezona", rekao je Ronaldo.

]]>
Novi korak Barse ka tituli http://rtcg.me/sport/fudbal/238070/novi-korak-barse-ka-tituli.html Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras Real Sosijedad na svom stadionu sa 2:1, u 33. kolu Primere. ]]>

Strijelci za Barselonu bili su Klemon Lengle u 45. i Đordi Alba u 64. minutu. Gol za goste u 62. je dao Huanmi.

Barselona je pet kola prije kraja prva sa 77 bodova, devet više od drugoplasiranog Atletiko Madrida.

Real Sosijedad ima 41 bod i zauzima 10. mjesto na tabeli španskog prvenstva.

Rajo Valjekano i Ueska su prethodno igrali neriješeno bez golova.

]]>
Inter i Roma podijelili bodove http://rtcg.me/sport/fudbal/238069/inter-i-roma-podijelili-bodove.html Fudbaleri Intera i Rome igrali su večeras neriješeno 1:1, u 33. kolu Serije A. ]]>

Roma je vodila u Milanu od 14. minuta golom Stefana El Šaravija, a bod domaćinu u 61. je donio Ivan Perišić.

Inter je treći na tabeli sa 61 bodom, šest više od petoplasirane Rome.

Roma ima bod zaostatka za Milanom koji je na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu šampiona.

]]>
Hofenhajm ostao u igri, Lajpcig na korak od LŠ http://rtcg.me/sport/fudbal/238068/hofenhajm-ostao-u-igri-lajpcig-na-korak-od-ls.html Fudbaleri Hofenhajma pobijedili su danas Šalke sa 5:2, u 30. kolu Bundeslige. ]]>

Hofenhajm je ostao u igri za plasman u Ligu šampiona.

Taj tim je šesti na tabeli sa dva boda manje i utakmicom više od Ajntrahta koji je na četvrtom mjestu.

Lajpcig je prethodno sa 2:1 pobijedio Borusiju Menhengladbah i tako došao na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Lajpcig je treći na tabeli sa 61 bodom, 10 više od petoplasirane Borusije.

Šalke je na 15. mjestu sa 27 bodova, šest više od Štutgarta koji je mjesto ispod koje vodi u baraž za drugu ligu.

]]>
Njukasl pred opstankom, Sautemptonu slijedi borba http://rtcg.me/sport/fudbal/238065/njukasl-pred-opstankom-sautemptonu-slijedi-borba.html Fudbaleri Njukasla pobijedili su danas Sautempton kao domaćini sa 2:1, u 35. kolu Premijer lige. ]]>

Trostruki strijelac bio je Ajose Peres. Gol za Sautempton dao je Mario Lemina.

Njukasl je 12. na tabeli sa 41 bodom, dok Sautempton ima 36 i zauzima 16. mjesto.

Kardif je na 18. mjestu koje vodi u drugu ligu sa 31 bodom.

]]>
Juveu osma vezana titula šampiona Italije http://rtcg.me/sport/fudbal/238060/juveu-osma-vezana-titula-sampiona-italije.html Fudbalski klub Juventus osvojio je danas osmu vezanu titulu šampiona Italije. ]]>

Juventus je sa 2:1 pobijedio Fiorentinu u Torinu.

Fiorentina je vodila pogotkom Nikole Milenkovića, ali su preokret i pobjedu domaćinu donijeli Aleks Sandro i Erman Pecela autogolom.

Torinski klub pet kola prije kraja ima 87 bodova, čak 20 više od drugoplasiranog Napolija.

Ovo je ukupno 35. trofej za Juventus u Seriji A.

]]>
Minimalac Bajerna, Augsburg ubjedljiv http://rtcg.me/sport/fudbal/238052/minimalac-bajerna-augsburg-ubjedljiv.html Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su danas na svom terenu ekipu Verdera sa 1:0, u utakmici 30. kola nemačke Bundeslige. ]]>

Jedini gol na meču postigao je Niklas Zule u 75. minutu.

Bajern je upisao 22. pobjedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 70 bodova, odnosno ima četiri boda više od Borusije Dortmund koja svoj meč 30. kola igra sjutra.

Na drugoj strani, Verder je osmi sa 46 bodova.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su na svom terenu slavili protiv Nirnberga sa 2:0 golovima Lukasa Alarija i Kevina Folanda.

Bajer je trenutno šesti na tabeli sa 48 bodova, dok je Nirnberg pretposljednji sa 18.

Fudbaleri Augsburga su sa ubjedljivih 6:0 pobijedili Štutgart, dok je Majnc bio bolji od Disedolfra sa 3:1.

]]>
"Građani" se osvetili Totenhemu http://rtcg.me/sport/fudbal/238051/gradjani-se-osvetili-totenhemu.html Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas na svom terenu ekipu Totenhema sa 1:0, u utakmici 35. kola Premijer lige. ]]>

Siti se ovom pobjedom, 28. u od početka šampionata, "osvetio" Totenhemu za eliminaciju u četvrtfinalu Lige šampionata, ali i napravio još jedan korak ka osvajanju titule.

Ekipa Pepa Gvardiole je trenutno prva na tabeli sa 86 bodova, odnosno ima bod više od Liverpula koji će svoj meč 35. kola igrati sjutra protiv Kardifa. Na drugoj strani, Totenhem je treći sa 67 osvojenih bodova.

Jedini gol na današnjem meču postigao je Fil Foden u petom minutu, na asistenciju Serhija Aguera. Bio je to njegov prvi pogodak u Premijer ligi, a ujedno je postao i najmlađi strijelac u istoriji Sitija.

Do kraja meča oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika za gol, ali rezultat se nije mijenjao.

Fudbalere Sitija u srijedu očekuje novi težak posao, pošto će u zaostaloj utakmici 31. kola gostovati gradskom rivalu, Mančester junajtedu. Dan ranije, Tohenhem u odgođenom meču 33. kola dočekuje Brajton.

Fudbaleri Fulama pobijedili su u gostima ekipu Bornmuta sa 1:0.

Jedini gol na meču, vrijedan tri boda, postigao je Aleksandar Mitrović u 53. minutu sa penala. Bio je to prvi pogodak Mitrovića poslije devet premijerligaških utakmica.

Fulam je upisao šestu pobjedu u sezoni i pretposljednji je na tabeli sa 23 boda, dok je Bornmut na 12. poziciji sa 41 bodom.

Fudbaleri Votforda su u gostima slavili protiv Hadersfila sa 2:1. Oba gola za pobjednički tim postigao je Đerar Deulofeu, dok je strijelac za domaći tim bio Karlan Grant.

Votford je sedmi na tabeli sa 49 bodova, dok je Hadersfild posljednji sa samo 14 osvojenih bodova.

Fudbaleri Vest Hema i Lestera odigrali su 2:2. Lester je osmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Vest Hem na 11. mjestu sa 43.

Na meču Vulverhemptona i Brajtona nije bilo golova. Vulverhempton je deveti na tabeli Premijer lige sa 48 bodova, dok Brajton zauzima 17. poziciju sa 34 boda.

]]>
Lemar za trijumf Atletika, slavila i Selta http://rtcg.me/sport/fudbal/238049/lemar-za-trijumf-atletika-slavila-i-selta.html Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su danas Eibar u gostima sa 1:0, u 33. kolu Primere. ]]>

Strijelac je bio rezervista Toma Lemar u 85. minutu.

Srpski golman Marko Dmitrović branio je cijelu utakmicu za Eibar.

Atletiko sada ima šest bodova manje uz utakmicu više od vodeće Barselone.

Eibar ima 40 bodova i zauzima 13. mjesto na tabeli španskog prvenstva.

Fudbaleri Selte pobijedili su na svom terenu Đironu sa 2:1.

Selta je, poslije devete pobjede u šampionatu, 14. na tabeli sa 35 bodova, dok je Đirona na 15. poziciji sa bodom manje.

Strijelci za pobjednički tim bili su Jago Aspas u 34. i Sofran Bufal u 69. minutu, dok je jedini gol za Đironu postigao Portu u 48. minutu.

Fudbaleri Selte u narednom kolu Primere gostuju Espanjolu, a Đirona ide u goste Valjadolidu.

]]>
Kjevo bolji od Lacija, remi Milana http://rtcg.me/sport/fudbal/238044/kjevo-bolji-od-lacija-remi-milana.html Fudbaleri Kjeva pobijedili su danas u gostima ekipu Lacija sa 2:1, u utakmici 33. kola italijanske Serije A. ]]>

Kjevo je upisao tek drugu pobjedu u sezoni, ali je i dalje ubjedljivo posljednji na tabeli sa samo 14 osvojenih bodova. Na drugoj strani, Lacio je trenutno osmi sa 52 boda.

Lacio je već od 34. minuta bila u problemu, pošto je Sergej Milinković-Savić zaradio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost na terenu Kjevo je iskoristio početkom drugog poluvremena kada je golovima Emanuel Vinjata i Perparima Hetemaja poveo sa 2:0. Konačan rezultat postavio je u 67. minutu Felipe Kajsedo.

Fudbaleri Torina su u gostima bili bolji od Đenove sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Kristijan Ansaldi u 58. minutu. Torino je sada šesti na tabeli sa 53 boda, dok je Đenova na 15. pozicji sa 34.

Bolonja je na svom terenu upisala važnu pobjedu protiv Sampdorije pošto je slavila sa 3:0. Ekipa Siniše Mihajlovića je na 16. mjestu na tabeli sa 34 boda, dok je Samprodija deveta sa 48.

Fudbaleri SPAL-a su u gostima pobijedili Empoli sa 4:2, Kaljari je na svom terenu bio bolji od Frosinonea sa 1:0, dok su Udineze i Sasuolo odigrali 1:1.

Fudbaleri Parme i Milana odigrali su neriješeno 1:1.

Milan je trenutno četvrti na tabeli sa 56 bodova, dok je Parma na 13. poziciji sa 36 osvojenih bodova.

Samu Kastiljeho je u 69. minutu doveo Milan u vođstvo, dok je izjednačenje i bod Parmi donio Bruno Alaveš u 87. minutu.

Fudbaleri Milana u narednom kolu gostuju Torinu, a Parma ekipi Kjeva.

]]>
Zeta slavila u Danilovgradu, trijumfi Rudara i Lovćena http://rtcg.me/sport/fudbal/238041/zeta-slavila-u-danilovgradu-trijumfi-rudara-i-lovcena.html Fudbaleri Zete pobijedili su u Danilovgradu ekipu Iskre 1:0, u premijernom meču 30. kola Telekom Prve crnogorske lige. ]]>

Odlučujući pogodak postigao je Nemanja Sekulić u 71. minutu.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Grbalj 3:0, golovima Miloša Zečevića u 28, Radomira Đalović u 45. i Janka Gogića u petom minutru sudijske nadoknade vremena.

Lovćen je na trening kampu Fudbalskog saveza savladao Mornar 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Goran Vujović u 64. minutu.

Gradski rivali Budućnost i OFK Titograd igraće sjutra pod Goricom, dok će Petrovac biti domaćin lideru šampionata, ekipi Sutjeske.

Obje utakmice počeće u 16 sati i 30 minuta.

]]>
Fiorentina donirala 1,5 miliona porodici Davidea Astorija http://rtcg.me/sport/fudbal/237936/fiorentina-donirala-15-miliona-porodici-davidea-astorija.html Fudbalski klub Fiorentina donirao je 1,5 miliona eura porodici kapitena Davidea Astorija, nakon njegove tragične smrti, pokazali su klupski računi. ]]>

Astori je umro u snu u 4. marta 2018. godine uoči utakmice Fiorentine u Seriji A protiv Udinesea.

Fiorentina je u petak objavila račune za finansijsku 2018. godinu, što je pokazalo da su osnovali povjerenički fond vrijedan 1,5 miliona eura za Astorijevu porodicu.

Astori je preminuo u 31. godini, a za Fiorentinu je igrao od 2015. godine do trenutka smrti. Za “violu“ je odigrao 109 utakmica i postigao tri gola.

Tokom karijere nastupa je još za Picigetone, Kremoneze, Kaljari i i Romu. Za reprezentaciju Italije nastupio je 14 puta uz jedan pogodak.

]]>
"Žiru ostaje" http://rtcg.me/sport/fudbal/237909/ziru-ostaje.html Trener fudbalera Čelsija Mauricio Sari rekao je danas da Olivije Žiru ne ide nikuda i pored toga što je Francuz priznao da nije zadovoljan svojom ulogom u timu. ]]>

"Klub ima opciju produženja ugovora na još godinu dana. Razgovarao sa upravom i dogovorili smo da iskoristimo tu mogućnost. Dakle, on će ostati", rekao je Sari za Skaj sport.

Žiru je u Čelsi stigao iz Arsenala prošlog ljeta.

On je ove sezone postigao 12 golova u svim takmičenjima, ali samo dva u Premijer ligi gdje je bio starter na samo sedam utakmica.

]]>
Brnović optimista, Rakojević oprezan http://rtcg.me/sport/fudbal/237873/brnovic-optimista-rakojevic-oprezan.html Trener Fudbalskog kluba Budućnost Branko Brnović optimista je pred revanš meč polufinala Kupa Crne Gore u Nikšiću. S druge strane, trener Sutjeske Nikola Rakojević poziva na oprez pod Trebjesom. ]]>

Podsjetimo, fudbaleri Budućnosti i Sutjeske igrali su bez golova (0:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Crne Gore.

Brnović je kazao da je nezadovoljan rezultatom, ali je i dalje optimista.

"Ne mogu da budem zadovoljan, mislim da je ovo prva utakmica u drugoj polusezoni u kojoj nismo dali gol. Mi smo ekipa koja može da postigne gol na strani i idemo u Nikšić da pokažemo jesmo li ili nijesmo", kazao je Brnović.

Rakojević je rekao da će biti puno teže u revanšu.

"Možda je moglo da bude puno drugačije, ali šta je tu je. Moramo biti puno oprezniji, jer ovo je Kup. Tu favorita nema, a neće ga biti u revanšu", zaključio je Rakojević.

Revanš meč biće odigran 1. maja.

Pobjednik Kupa Crne Gore biće poznat nakon finala, koji je na programu 30. maja na Gradskom stadionu u Podgorici.

]]>
Ajntraht eliminisao Benfiku, trijumf Arsenala u Napulju http://rtcg.me/sport/fudbal/237844/ajntraht-eliminisao-benfiku-trijumf-arsenala-u-napulju-.html Nakon večerašnjih mečeva u Londonu, Napulju , Frankfurtu i Valensiji poznati su parovi polufinala Lige Evrope. Jedino je u Njemačkoj bilo drame pošto je domaći Ajtraht uspio da anulira dva gola zaostatka uz prvog meča sa Benfikom. ]]>

Fudbaleri Ajntrahta napravili su veliki preokret u dvomeču četvrtfinala Lige Evrope sa Benfikom i, poslije poraza u Lisabonu od 4:2, trijumfom na svom terenu 2:0 obezbijedili plasman u polufinale, gdje ih čeka duel sa Čelsijem.

Domaći su poveli u 37. minutu kada je Mijat Gaćinović snažno šutirao ka golu gostiju, a na odbijenu loptu od stative natrčao Filip Kostić i sproveo je u mrežu.

Pogodak Kostića nije trebalo da bude priznat pošto je bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji prilikom šuta Gaćinovića, ali je pomoćni sudija napravio veliki previd i oštetio Benfiku.

Treba podsjetiti i da glavni sudija Danijele Orsato nije mogao da konsultuje VAR u ovoj situaciji, pošto će on u Ligi Evrope ove sezone biti korišćen samo u finalu.

U nastavku je Ajntraht došao do potrebnih 2:0, a to se dogodilo u 67. minutu, poslije nekoliko poluprilika. Ante Rebić je dodao do Sebastijana Rodea na dvadesetak metara, a bivši vezista Bajerna i Dortmunda preciznim udarcem pogodio gol gostiju za veliko slavlje na Komercbank areni.

Do kraja su viđena uzbuđenja na obje strane, a najozbiljniju šansu za Benfiku propustio je Eduardo Salvio, koji je u finišu šutirao nedovoljno snažno iz izgledne pozicije.

Čelsijem je izbacio prašku Slaviju duplom pobjedom. Ekipa iz Londona slavila je u Pragu prošle nedjelje 1:0, dok je na Stamford bridžu u goleadi bilo 4:3.

Ekipa Maurisija Sarija povela je golom Pedra u petom, da bi potom Simon Deli u 10. autogolom duplirao prednost gostiju, da bi na 3:0 povisio Olivije Žiru u 17.

Slavija je preko Tomaša Součeka u 25. minutu smanjila zaostatak, ali je na 4:1 već u 27. povisio Pedro.

Gosti iz Praga su u drugom dijelu preko Petra Ševčika u 51. i 55. minutu samo uspjeli da ublaže poraz.

U derbiju četvrtfinala, Arsenal je pitanje prolaska dalje riješio već u 36. minutu revanša na "San Paolu".

Aleksandar Lakazet je sjajno izveo slobodan udarac sa preko 25 metara, pogodio u Meretov ugao i donio "Tobdžijama" veliku prednost ekipi Unaija Emerija.

Arsenal će se u borbi za finale sastati sa Valensijom, koja je i u revanšu na svom terenu savladala Viljareal.

Poslije 3:1 na strani, "Slijepi miševi" su slavili na Mestalji 2:0 i tako na ubjedljiv način prošli u polufinale.

Golove za trijumf postigli su Antonio Latore u 13. i Dani Pareho u 54. minutu.

Polufinani mečevi igraće se 2. i 9. maja.

]]>
Ljorente: Lopta je dodirnula moju šaku http://rtcg.me/sport/fudbal/237830/ljorente-lopta-je-dodirnula-moju-saku-.html Napadač Totenhema Fernando Ljorente je istakao da ga je lopta pogodila u ruku, ali da je postigao regularan pogodak. ]]>

Ljorente je postigao pogodak za rezultat 3:4 u 73. minutu revanš utakmice četvrtfinala Lige prvaka na ”Etihadu”, što se ispostavilo presudnim za prolazak tima iz Londona, s obzirom na trijumf u prvom meču (1:0).

Gol mu je priznat nakon primjene VAR tehnologije, pa će Totenhem u dvomeču polufinala igrati sa Ajaksom 30. aprila i 8. maja.

U drugom polufinalu 1. i 7. maja snage će odmjeriti Barslona i Liverpul.

]]>
Remi Budućnosti i Sutjeske http://rtcg.me/sport/fudbal/237833/remi-buducnosti-i-sutjeske.html Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske igrali su bez golova pod Goricom u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore. ]]>

U prvom dijelu nije viđen čak ni šut u okvir gola.

Nešto bolji rival bila je Budućnost, koja je u 26. minutu imala kakvu-takvu šansu. Vujačić nije uspio da zahvati loptu nakon ubacivanja Božovića. Na drugoj strani, jedino vrijedno pomena bio je pokušaj Markovića, kada je lopta otišla preko gola.

U drugom dijelu meča, bilo je nekoliko šansi na obje strane, a najbolju je imao napadač gostiju Merdović. On je u nadoknadi vremena iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Lovćen i Petrovac juče su na stadionu Koma u prvom meču polufinala igrali neriješeno 1:1.

Revanši se igraju 1. maja u Nikšiću i Petrovcu.

]]>
Sisoko: Mislio sam da smo eliminisani http://rtcg.me/sport/fudbal/237767/sisoko-mislio-sam-da-smo-eliminisani.html Fudbaler Totenhema Musa Sisoko nije znao da se njegova ekipa plasirala u polufinale Lige šampiona, sve dok ga član stručnog štaba nije obavijestio da je poništen gol Mančester sitija u nadoknadi vremena. ]]>

Totehem se sinoć plasirao u polufinale Lige šampiona, iako je izgubio od Mančester sitija sa 3:4. Totenhem je u prvoj utakmici u Londonu pobijedio sa 1:0, pa je dalje prošao zahvaljući pravilu o postignutom golu u gostima.

Sisoko je u prvom poluvremenu zamijenjen zbog povrede i ostatak utakmice gledao je sa klupe. Fudbaler Sitija Rahim Sterling postigao je peti gol u nadoknadi vremena, kojim bi njegova ekipa prošla dalje, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije gol poništen jer je Serhio Aguero bio u ofsajdu prije nego što je asistirao za gol.

Kada je Sterling postigao gol Sisoko je odmah otišao u svlačionicu i nije znao da je minut kasnije gol poništen.

"Bio sam na klupi kada je postignut gol za 5:3. Bio sam toliko iznerviran pa sam odmah otišao u svlačionicu. Bio sam sam, niko me nije ispratio, nije bilo televizora i nijesam gledao prenos. Mislio sam da smo eliminisani. Jedan od članova stručnog štaba ušao je u svlačionicu i rekao: 'Njeverovatno, uspjeli smo'. Pitao sam kako se to dogodilo, a on mi je odgovorio da je poništen njihov gol", rekao je Sisoko za Ekip.

"Odmah sam obukao dres, zaboravio sam na povredu i otrčao da se priključim saigračima, da ne propustim slavlje u istorijskom trenutku. Bilo je nevjerovatno, emotivni šok", dodao je Sisoko.

To je prvo polufinale Totenhema u ovom formatu Lige šampiona. Prethodno, londonski klub je 1962. igrao u polufinalu Evropskog kupa.

Totenhem će u polufinalu igrati protiv Ajaksa, a prva utakmica na programu je 30. aprila u Londonu.

Dan kasnije u drugom polufinalu u Španiji igraju Barselona i Liverpul.

Revanš utakmice igraju se 7. maja u Liverpulu i 8. maja u Amsterdamu.

]]>
"Moramo da mislimo na Kardif, a zatim na Barsu" http://rtcg.me/sport/fudbal/237759/moramo-da-mislimo-na-kardif-a-zatim-na-barsu.html Trener Liverpula Jirgen Klop rekao je da je sjajno što će njegovi fudbaleri igrati u polufinalu Lige šampiona protiv Barselone, ali da prvo moraju da se koncentrišu na utakmicu protiv Kardifa, u Premijer ligi i borbu za titulu. ]]>

Liverpul je sinoć na gostovanju pobijedio Porto sa 4:1 i ukupnim rezultatom 6:1 plasirao se u polufinale Lige šampiona. Prva utakmica protiv Barselone na programu je 30. aprila, ali prije toga Liverpul će u nedjelju igrati protiv Kardifa, a u narednom kolu protiv Hadersfilda.

Liverpul je prvi na tabeli sa dva boda više, ali i utakmicom više od Mančester sitija.

"Plasirali smo se u polufinale, protiv Kardifa igramo u nedjelju i na to mislim. Samo ću na to misliti kada se probudim ujutro, a ne kako ćemo igrati protiv Barselone. Imamo vremena za to. Radujem se tome i to je briljantno, ali ne sada", rekao je Klop, prenijeli su britanski mediji.

Njemački trener naveo je da očekuje napetu utakmicu prtiv Kardifa, koji se bori za opstanak i da ekipa mora da obavi svoj posao.

Klop je rekao da je ponosan na igrače, da su postigli sjajan rezultat i da je utakmica sa Barselonom dobra vijest.

"Protiv Porta smo morali da se branimo i to nije bio problem. Momci su to uradili, a velika razlika u odnosu na prošle utakmice je to što nas to nije koštalo samopouzdanja i ako to moramo da uradimo, onda i možemo. Nemamo problem ni kada smo pod pritiskom. Moraš da se braniš, a poslije toga smo napravili šanse i iskoristili ih", dodao je on.

"Mislim da ukupni rezultat ne prikazuje pravo stanje utakmica sa Portom. U prvoj smo bili bolji, dominirali i igrali zaista dobar fudbal. U revanšu je bilo drugačije. Bili su direktni, a kada takva publika podržava ekipu... Bila je dobra fudbalska atmosfera, to su iskoristili i bilo je teško nositi se s tim. Trebao im je rani gol, ali nijesu ga postigli, onda je intezitet pomalo pao i bili smo u igri. Nije baš da smo zaboravili kako da igramo fudbal. Bili smo jaki u teškoj utakmici i srećan sam. Važno je da prođeš dalje", rekao je Klop.

]]>
"Podržavam VAR, ali možda je Ljorente igrao rukom" http://rtcg.me/sport/fudbal/237753/podrzavam-var-ali-mozda-je-ljorente-igrao-rukom.html Trener fudbalera Mančester sitija Pep Gvardiola rekao je da podržava upotrebu VAR tehnologije, ali da misli da je Fernando Ljorente rukom postigao gol kojim se Totenhem plasirao u polufinale Lige šampiona. ]]>

Mančester siti je sinoć u revanš utakmici četvrtfinala Lige šampiona kao domaćin pobijedio Totenhem sa 4:3, ali nije prošao dalje, pošto je u prvom meču u Londonu izgubio sa 1:0.

Totenhem je prvi put u klupskoj istoriji prošao među četiri najbolja u Ligi šampiona, a treći odlučujući gol postigao je Ljorente u 73. minutu. Sudija Džunejt Čakir je pregledao snimak tog gola i priznao ga je, iako se, gledajući iz jednog ugla čini da je Španca lopta prvo udarila u lakat, pa tek onda u kuk. Međutim, gledajući snimak iz drugog gugla, ne vidi se da lopta udara Ljorentea u lakat.

"Podržavam VAR tehnologiju. Treba vidjeti da li je Ljorente možda postigao gol rukom. Iz jednog ugla, igrao je rukom. Iz drugog ugla, nije", rekao je Gvardiola, prenijeli su britanski mediji.

Fudbaler Sitija Rahim Sterling postigao je peti gol u nadoknadi vremena, ali je poslije VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda, pošto je utvrđeno da je Serhio Aguero bio u ofsajdu prije nego što je asistirao.

"Ja sam za pošten fudbal. Kada je ofsajd, onda je ofsajd. Mislim da će u budućnosti, čak i u bliskoj, biti fer", dodao je Gvardiola.

Poslije gola Sterlinga slavilo se na klupi Sitija, ali je euforija ubrzo prestala i "preselila" se na klupu Totenhema.

"Teško je. Bilo bi dobro da nijesmo primili gol. Bili smo bilizu da prođemo. Surovo je, ali to moramo da prihvatimo", rekao je Gvardiola.