RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://rtcg.me/sport/fudbal/rss.html me http://rtcg.me/img/logo.png RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Fudbal http://rtcg.me/sport/fudbal/rss.html Mesi sa penala donio pobjedu protiv Valjadolida http://rtcg.me/sport/fudbal/231073/mesi-sa-penala-donio-pobjedu-protiv-valjadolida.html Fudbaleri Barselone večeras su pred svojim navijačima pobijedili Valjadolid sa 1:0, u okviru 24. kola španskog prvenstva. ]]>

Barselona je večeras bila apsolutni favorit, ali su domaći do pobjede došli teže od očekivanog. Katalonski klub je igrao u dosta izmjenjenom sastavu jer je Ernesto Valverde odlučio da odmori nekoliko fudbalera pred utakmicu osmine finala Lige šampiona protiv Liona.

Aktuelni prvak Španije bio je totalno neprepoznatljiv u prvom poluvremenu. Valjadolid je većinom prijetio iz kontri, ali nije uspio da ozbiljnije ugrozi gol domaćih. I kada se očekivao kraj prvog dijela Barsa je povela sa 1:0. Đerar Pike je na iskustvo izborio penal, a odgovornost je preuzeo Mesi koji nije pogriješio za 1:0.

Za Mesija je ovo bio već 30. gol ove sezone u svim takmičenjima, ali sigurno je da će ovu partiju željeti što prije zaboraviti. Barsa je mogla ubjedljivije da slavi večeras, ali su se igrači ovog tima propisno ispromašivali u nastavku.

Najviše se obrukao Kevin-Prince Boateng koji je debitovao u Primeri, a nekoliko sjajnih šansi propustili su i Mesi i Luis Suarez. Mesi je u samom finišu meča mogao da postigne i drugi gol iz penala, ali ovaj put ga je Masip nadmudrio i odbranio njegov udarac sa bijele tačke u 86. minuti. Na sreću domaćih Valjadolid to nije kaznio i ostalo je do kraja 1:0.

Barselona je i dalje na prvom mjestu sa 54 boda i ima sedam bodova više od Atletiko Madrida, te devet od Real Madrida koji svoj meč igra sjutra.

Real Sosijedad je na svom terenu savladao Leganes sa 3:0 i tako zabilježio devetu ligašku pobjedu.

Nakon prvog poluvremena bez mnogo prilika, Sosijedad je nakon samo 14 minuta igre u nastavku došao do vođstva od 2:0.

Mikel Ojarazabl je bio precizan dva puta u razmaku od samo devet minuta. Za prvi gol, postignut u 50. minutu asistirao mu je Januzaj a Ojarazabl je glavom poslao loptu u mrežu, a kod drugog pogotka loptu je dodao Vilijan Hose.

Vilijan Hose se i sam upisao u strijelce u 75. minutu kada je sjajno reagovao nakon slobodnog udarca i loptu glavom poslao u mrežu.

Ranije danas, fudbaleri Atletiko Madrida su se vratili na pobjednički kolosek, pošto su u gostima nadigrali Rajo Valjekano rezultatom 1:0.

]]>
Važna pobjeda Milana u Bergamu http://rtcg.me/sport/fudbal/231072/vazna-pobjeda-milana-u-bergamu.html U derbiju 24. kola italijanske Serije A Milan je, kao gost, savladao Atalantu s 3:1. ]]>

"Roso-neri" su na teškom gostovanju u susjednom Bergamu ostvarili jako važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto i konačni plasman u Ligu šampiona poslije toliko vremena.

Poljak Krištof Pjantek, koji je stigao iz Đenove, postigao je večeras dva gola i odlučio pobjednika.

Atalanta je prva došla do vođstva i to u 33. minutu kada je Freuler na asistenciju Iličića i uz malo sreće savladao Donarumu, kojem se lopta nekako provukla ispod ruku. U završnici prvog dijela Pjantek postiže majstorski gol na ubacivanje Rodrigeza.

U 55. minutu lijep gol postiže osporavani turski vezista Hakan Čalhanoglu, da bi u 61. minutu Turčin ubacio iz kornera, a Pjantek sjajno glavom pogađa za konačnih 3:1.

Piatek na svom kontu ima 17 golova u Seriji A, dva manje od vodećeg strijelca Kristijana Ronalda, a Milan je sada na bod od trećeplasiranog Intera (43), dok je na plus četiri od Atalante, Rome i Lacija, s tim da rimski klubovi imaju utakmicu manje.

Parma je na Sardniji povela u 40. minutu kada je na centaršut Masima Gobija glavom bio precizan Juraj Kucka.

Međutim, Kaljari je u drugom delu igre uspeo da preokrene i da na kraju osvoji sva tri boda.

Heroj preokreta Kaljarija bio je 30-godišnji italijanski napadač Leonardo Pavoleti.

On je najpre u 65. minutu, posle slobodnog udarca svoje ekipe, prihvatio loptu pred golom Parme i lako savladao Luiđija Sepea.

Dvadeset minuta kasnije Pavoleti je postigao još jedan pogodak, pošto se odlično ubacio pred gol rivala i precizno šutirao glavom.

]]>
Četvrtoligaš bez dovoljno snage za Siti http://rtcg.me/sport/fudbal/231060/cetvrtoligas-bez-dovoljno-snage-za-siti.html Fudbaleri Mančester Sitija su se plasirali u četvrtfinale FA kupa, pošto su u petoj rundi sa 4:1 na gostujućem terenu savladali Njuport Kaunti. ]]>

Njuport, velška ekipa iz Lige dva, četvrtog ranga britanskog fudbala, osvjetlala je obraz sebi i svojim navijačima protiv aktuelnog šampiona Premijer lige.

Velšani su u prvom poluvremenu sačuvali sopstvenu mrežu, imali su i nekoliko dobrih šansi, ali su u drugom poluvremenu slomljeni pred naletom favorizovanih Građana.

Odbranu Njuporta prvi je probio Liroj Sane u 51. minutu, poslije asistencije Gabrijela Žesusa, dok je brazilski ofanzivac i u 75. minutu dodao Filu Fodenu za gol i 2:0.

Ipak, Njuport je zasluženo stigao do gola i u petoj rundi FA kupa, pošto je mreže protivnika tresao i u svakoj prethodnoj. Heroj Njuporta postao je irski napadač Padrejg Amond, koji je savladao golmana Edersona u 88. minutu.

Međutim, Siti je već u sljedećem postigao novi pogodak za prednost od 3:1, pa je izostala bilo kakva neizvjesnost na kraju meča. Strijelac je ponov bio Fil Foden, dok je golu prethodio odličan dribling Liroja Sanea.

Konačan rezultat 4:1 postavio je Rijad Marez u 90+4. minutu udarcem iskosa sa lijeve strane.

]]>
Minimalac Atletika, Levante deklasirao Seltu http://rtcg.me/sport/fudbal/231041/minimalac-atletika-levante-deklasirao-seltu.html Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su danas u gostima ekipu Rajo Valjekana sa 1:0, u utakmici 24. kola španske Primere. ]]>

Jedini pogodak na meču postigao je Antoan Grizman u 74. minutu, na asistenciju Alvara Morate.

Atletiko je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i upisao 13. pobjedu od početka sezone i trenutno je drugi na tabeli sa 47 bodova. Na drugoj strani, Rajo je na 18. poziciji sa 23 boda.

Fudbaleri Atletika u narednom kolu dočekuju Viljareal, dok Rajo Valjekano gostuje Hetafeu.

Ranije danas, fudbaleri Levantea pobijedili su danas Seltu sa 4:1.

Dvostruki strijelac u Vigu bio je Morales, u 20. i 62. minutu, a po gol su još dali Koke u 40. i Borha Majoral u 89. minutu.

Jedini pogodak za Seltu u 87. minutu je iz penala postigao Brais Mendes.

Selta je od 49. minuta imala igrača manje, pošto je direktan crveni karton dobio Rijad Budebuz.

Levante je 11. sa 30 bodova, dok Selta sa 24 zauzima 16. mjesto na tabeli španskog prvenstva.

]]>
Sigurne pobjede favorita u Bundesligi http://rtcg.me/sport/fudbal/231035/-sigurne-pobjede-favorita-u-bundesligi.html Fudbaleri Lajpciga pobijedili su danas Štutgart sa 3:1, u 22. kolu Budneslige. ]]>

Ostali favoriti takodje su bili sigurni.

Hofenhajm je sa 3:0 pobijedio ekipu Hanovera, dok je istim rezultatom Volfsburg bio bolji od Majnca.

Utakmica između Šalkea i Frajburga u Gelzenkirhenu završena je neriješeno bez golova.

Lajpcig je četvrti na tabeli njemačkog prvenstva sa 41 bodom, šest više od petoplasiranog Vilfsburga. Hofenhajm je sedmi sa 33.

]]>
Ferguson se vraća na klupu Junajteda http://rtcg.me/sport/fudbal/231023/ferguson-se-vraca-na-klupu-junajteda.html Bivši menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson nakratko će se vratiti starom poslu. ]]>

Škotski stručnjak će 26. maja na "Old Trafordu" predvoditi tim Mančester junajteda koji će u duelu sa Bajernomn obiljeležiti 20 godina od duela koji je igran u finalu Lige šampiona 1999.

Tada je Ferguson došao do svog prvog pehara u elitnom takmičenju i to na kranje dramatičan način.

Bajern je vodio golom Marija Baslera sve do 89. minuta kada je izjednačio rezervista Tedi Šeringem, da bi samo minut kasnije poslije kornera koji je izveo Dejvid Bekam, Ole Gunar Solskjer postigao pobjedonosni gol za Mančester junajted.

Očekuje se da će Solskjer, koji je sada na funkciji privremenog menadžera Junajteda, igrati na toj utakmici.

Aleks Fergsuon se povukao iz fudbala po osvajanju svoje 13. titule prvaka u Premijer ligi i 20. za Junajted. On je za 26,5 godina na klupi slavnog kluba osvojio ukupno 38 pehara i najuspešniji je menadžer u istoriji britanskog fudbala.

Sav prihod od utakmice namijenjen je u humanitarne svrhe.

]]>
Danas sahrana Emilijana Sale http://rtcg.me/sport/fudbal/231001/danas-sahrana-emilijana-sale.html Sahrana Emilijana Sale, igrača Kardifa koji je poginuo u padu aviona 21. januara, biće obavljena danas u Argentini. ]]>

Sala je poginuo u nesreći 21. januara, kada se njegov avion srušio u La Manš, na putu iz Nanta u Kardiff, čiji je postao najskuplji igrač.

Njegovo tijelo pronađeno je u olupini aviona dvije nedjelje kasnije. Obdukcijom je utvrđeno da je 28-godišnji Sala umro od povreda glave i trupa.

Planirano je da se bdenje organizuje u gimnaziji koja se nalazi pored kluba San Martin, za koji je Sala igrao u mladosti.

Kako su prenijeli britanski mediji, sahrana će biti obavljena u jutarnjim satima bez prisustva javnosti, a među prisutnima biće i trener Kardifa Nil Vornok.

Tijelo pilota još nije pronađeno.

]]>
Preokret Bajerna u Augsburgu http://rtcg.me/sport/fudbal/230984/preokret-bajerna-u-augsburgu.html Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras na gostujućem terenu Augsburg sa 3:2, u utakmici 22. kola Bundeslige i prišli vodećoj Borusiji iz Dortmunda na dva boda. ]]>

Augsburg je poveo već u prvom minutu autogolom Leona Gorecke, a u 17. minutu izjednačio je Kingsli Koman. Novo vođstvo domaćima donio je Či Don Von u 23. minutu, a ponovo je izjednačio Koman, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pobjedu šampionu Njemačke donio je David Alaba golom u 53. minutu.

Poslije druge uzastopne pobjede, a 15. u prvenstvu, Bajern je drugi sa 48 bodova, dva manje, ali i utakmicom više od Borusije iz Dortmunda, koja u ponedjeljak igra protiv posljednjeplasiranog Nirnberga.

Augsburg je poražen drugi put uzastopno i 15. je na tabeli sa 18 bodova, tri više, ali i utakmicom više od Štutgarta, koji je prvi ispod crte u zoni ispadanja.

]]>
Juve i dalje neporažen, Ronaldov 21. gol http://rtcg.me/sport/fudbal/230983/juve-i-dalje-neporazen-ronaldov-21-gol.html Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na svom terenu u Torinu Frosinone sa 3:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva. ]]>

Juventus je poveo u šestom minutu golom Paula Dibale, a prednost je udvostručio Leonardo Bonuči u 17. minutu. Konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo u 63. minutu. To je njegov 21. gol u sezoni.

Crno-bijeli su i dalje jedina neporažena ekipa u Seriji A ove sezone, imaju 66 bodova, 14 više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Napolija.

Frosinone je pretrpio 14. poraz i zauzima pretposljednje mjesto na tabeli sa 16 bodova.

]]>
Junajted bez Marsijala i Lingarda dvije do tri nedjelje http://rtcg.me/sport/fudbal/230955/junajted-bez-marsijala-i-lingarda-dvije-do-tri-nedjelje-.html Fudbaleri Mančester junajteda Antoni Marsijal i Džesi Lingard odsustvovaće s terena dvije do tri nedjelje zbog povreda, rekao je danas trener tog premijerligaša Ole Gunar Solskjer. ]]>

"Kako sada stvari stoje, mislim da dvije do tri nedjelje neću moći da računam na njih", rekao je Solskjer.

Marsijal i Lingard su se povrijedili na utakmici protiv Pari Sen Žermena u Ligi šampiona.

Izostanak njih dvojice biće veliki udarac za Junajted koji očekuju dva velika derbija - prvo u ponedjeljak protiv Čelsiju u osmini finala FA kupa, a potom i protiv Liverpula u Premijer ligi.

]]>
Savić spreman za Juventus http://rtcg.me/sport/fudbal/230948/savic-spreman-za-juventus.html Stefan Savić se oporavio od povrede liste i biće u kombinaciji za tim Atletiko Madrida koji će u subotu gostovati Rajo Valjekanu. ]]>

Crnogorski defanzivac je pauzirao od 13. januara, kada se povrijedio na meču sa Levanteom.

Atletiko naredne sedmice igra sa Juventusom u Ligi šampiona, tako da Savića čekaju dueli sa Kristijanom Ronaldom.

Uz to, Savić ima dovoljno vremena da uhvati ritam do starta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i mečeva Crne Gore protiv Bugarske i Engleske, koji se igraju 22. i 25. marta.

]]>
Valverde produžio ugovor sa Barselonom http://rtcg.me/sport/fudbal/230897/valverde-produzio-ugovor-sa-barselonom.html Uprava Barselone i trener Ernesto Valverde postigli su dogovor po kojem će on voditi ekipu i naredne sezone. ]]>

Na taj način su prekinute sve spekulacije oko toga da će iskusni stručnjak napustiti klupu prvaka Španije.

Na zvaničnom sajtu Barselone objavljena je informacija da će Valverde voditi ekipu u sezoni 2019/20 s tim što je u ugovor unesena i opcija da u slučaju zadovoljavajućih rezultata saradnja bude produžena za još godinu.

U toku dana se očekuje da Valverde i zvanično stavi paraf na novi ugovor, a prvo obraćanje imaće u večernjim satima na konferenciji uoči susreta sa Valjadolidom.

Ernesto Valverde je u prvoj sezoni na "Kamp Nou" ostvario veliki uspjeh, osvojio je duplu krunu, a ove je uzeo Super kup Španije.

On je Barselonu vodio na 96 utakmica, zabilježio je učinak od 65 pobjeda, 22 neriješena rezultata i devet poraza.

]]>
Poraz Dinama, pobjede Čelsija i Napolija http://rtcg.me/sport/fudbal/230867/poraz-dinama-pobjede-celsija-i-napolija.html Fudbaleri Dinamo Zagreba poraženi su na gostovanju Viktoriji u Plzenju 2:1, u prvom meču šesnestine finala Lige Evrope. ]]>

Zagrepčani su poveli preko Olma u 41. minutu, da bi Pernica sa dva gola u nastavku donio pobjedu Česima.

Čelsi je pobijedio Malme u gostima 2:1. Trijumf "plavcima" donijeli su Barkli i Žiru, gol za domaćina postigao je Kristijansen,

Napoli je lako izašao na kraj sa Cirihom u Švajcarskoj 3:1. Redom su pogađali Insinje, Kaljehon i Zjelinski. Poraz Ciriha ublažio je Kololi.

Valensija je slavila na gostovanju Seltiku 2:0.

Čerišev i Sobrino su utišali navijače na "Seltik Parku".

]]>
Arsenal pao u Bjelorusiji, Sevilja srušila Lacio http://rtcg.me/sport/fudbal/230863/arsenal-pao-u-bjelorusiji-sevilja-srusila-lacio.html Fudbaleri BATE-a srušili su Arsenal na svom terenu 1:0 u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope. ]]>

Bjeloruski tim slavi Draguna koji je pogodio u 45. minutu.

Trener Arsenala je izveo kombinovani tim i to mu se osvetilo. U drugom dijelu je uveo u igru Lakazeta i Toreiru, ali BATE je odbio sve nalete.

Gosti su meč završili sa desetoricom, pošto je isključen upravo Lakazet nakon grubog starta.

Sevilja je u Rimu pobijedila Lacio golom Visama bin Jedere u 22. minutu. Adam Marušić je svih 90 minuta bio na terenu.

Inter je savladao Rapid u Beču 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Lautaro Martinez u 39. minutu iz penala.

Benfika je porazila Galatasraj u gostima 2:1, dok su Krasnodar i Bajer igrali bez golova.

]]>
UEFA pokrenula istragu protiv Ramosa http://rtcg.me/sport/fudbal/230858/uefa-pokrenula-istragu-protiv-ramosa.html UEFA je pokrenula disciplinski postupak protiv Serhija Ramosa zbog sumnje da je namjerno dobio žuti karton protiv Ajaksa, kako ne bi igrao u revanšu u Madridu i "očistio" kartone pred eventualno četvrtfinale. ]]>

"Lagao bih kada bih rekao da nijesam tražio karton. To nije nepoštovanje rivala, već ponekad moraš da doneseš tešku odluku", kazao je Ramos nakon meča.

Kamere su, međutim, snimile kapitena Reala kako pita trenera Solarija "da li da tražim karton".

Ako se dokaže da je Ramos namjerno opomenut, mogao bi da dobije dvije utakmice suspenzije.

]]>
Simeone na klupi Atletika do 2022. http://rtcg.me/sport/fudbal/230843/simeone-na-klupi-atletika-do-2022.html Sada je i zvanično - Dijego Simeone je produžio ugovor sa Atletiko Madridom do 2022. godine. ]]>

On je "jorgandžije" preuzeo 2011. godine i vodio tim do sedam trofeja.

Atletiko je u tom periodu osovjio po jednu titulu i Kup Španije, dvije Lige Evrope i dva Super kupa Evrope, te Super kup Španije.

Atletiko je dva puta stizao do finala Lige šampiona i oba puta je poražen od od Real

]]>
Bartomeu: Mesiju doživotni ugovor http://rtcg.me/sport/fudbal/230818/bartomeu-mesiju-dozivotni-ugovor.html Predsjednik Fudbalskog kluba Barselona Đozep Marija Bartomeu istakao je da će sa Argentincem Lionelom Mesijem biti potpisan novi ugovor, na osnovu kojeg će petostruki najbolji igrač svijeta do kraja karijere ostati na "Nou Kampu". ]]>

"Mesi ostaje sa nama. On je igrač-klub. Ostaće zauvijek u Baraeloni", izjavio je Bartomeu.

Mesiju, koji je od svoje 14 godine u Barseloni, postojeći ugovor ističe u ljeto 2021. godine.

On je u proteklih 14 sezona u 665 utakmica za prvi tim Barselone postigao 581 gol, između ostalog, osvojio i četiri puta Ligu šampiona.

Pet puta je bio izabran za najboljeg fudbalera svijeta.

Presjednik Barselone naveo je da je Đordiju Albi ponuđen petogodišnji ugovor i da se nada da će taj fudbaler ostati na "Nou Kampu". Izrazio je uvjerenje da će u klubu ostati i trener Ernesto Valverde.

"Ovo je tek njegova druga sezona u klubu i želi da osvoji sve sa nama. Vjeruje u igrače, ali i oni imaju povjerenja u njega. Čak i ako ne osvoji trofej, nastaviće da radi kod nas", rekao je Bartomeu.

]]>
Poketino: Mnogi potcjenjuju Totenhem http://rtcg.me/sport/fudbal/230795/poketino-mnogi-potcjenjuju-totenhem.html Trener fudbalera Totenhema Mauricio Poketino rekao je da njegovu ekipu mnogi potcjenjuju, poslije pobjede protiv Borusije iz Dortmunda u osmini finala Lige šampiona. ]]>

Totenhem je sinoć na Vembliju pobijedio Borusiju sa 3:0, golovima u drugom poluvremenu Hung Min Sona, Jana Vertongena i Fernanda Ljorentea.

"Ovo je dobro, pošto su očekivanja ljudi kada gledaju Totenhem, ne samo da ekipa pobijedi, već da vide igru kakvu je prikazivao drim tim Barselone sa Krojfom ili Milan sa Arigom Sakijem. Ponosan sam kada ljudi od nas to očekuju, ali ponekad nas potcjenjuju. Igramo mnogo bolje nego što ljudi ponekad misle, ali ne možete se boriti sa njihovim mišljenjem. Zadovoljan sam igrom s obzirom na okolnosti", rekao je Poketino, prenijeli su britanski mediji.

U timu nije bilo povrijeđenih Dele Alija i Harija Kina.

"Događaju se mnoge stvari, ekipa se bori, ostvaruje rezultate i ponosan sam na to. Moji igrači su heroji, šta god da se dogodi, zaslužuju pohvalu. Ono što rade ove sezone je sjajno. Ovo je velika pobjeda, igrači su bili fantastični", dodao je Poketino.

On je rekao da i pored prednosti od tri gola pred revanš u Dortmundu 5. marta, još ništa nije gotovo.

"Ovo je samo prvo poluvrijeme. Naravno da je 3:0 veoma dobar rezultat, ali kada protiv sebe imate ekipu kakva je Borusija Dortmund, uvijek morate da je poštujete. Moramo i u revanšu da idemo na pobjedu. Zadovoljni smo rezultatom, ali čeka nas još mnogo posla", naveo je trener londonskog kluba.

]]>
Ramos negirao da je namjerno dobio žuti karton http://rtcg.me/sport/fudbal/230791/ramos-negirao-da-je-namjerno-dobio-zuti-karton.html Fudbaler Real Madrida Serhio Ramos negirao je da je namjerno dobio žuti karton u utakmici protiv Ajaksa, u osmini finala Lige šampiona. ]]>

Real je sinoć u Amsterdamu pobijedio Ajaks sa 2:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Ramos je u 89. minutu faulirao Kaspera Dolberga i zaradio suspenziju za revanš meč 5. marta u Madridu.

"Nijesam iznudio karton", naveo je Ramos na Tviteru.

Kako su prenijeli britanski mediji, pojedini televizijski komentatori i stručni konsultanti spekulisali su da je Ramos namjerno dobio žuti karton. To je bio njegov ukupno treći žuti karton, zbog čega dobija automatsku suspenziju od jedne utakmice. On je navodno to uradio kako bi izbjegao rizik da u kasnijoj fazi takmičenja propusti neku utakmicu, pošto se poslije četvrtfinala svi kartoni brišu.

Ramos je poslije sinoćnje utakmice rekao novinarima da bi "lagao ako bi rekao da nije iznudio karton".

Ali je, nedugo zatim, rekao da ga "bole" navodi da je namjerno dobio žuti karton.

"U utakmici ima mnogo napetosti, mnogo nervoze. Morate u sekundi da donosite odluke. Najbolji je bio rezultat, a najgora je stvar što neću moći da budem sa saigračima u utakmici", naveo je Ramos, koji je sinoć odigrao 600. utakmicu za Real.

Prema pravilima UEFA-e, ako se procijeni da je fudbaler namjerno dobio žuti karton, slijedi mu suspenzija od dvije utkmice. Prošle sezone igrač Reala Dani Karvahal suspendovan je na dva meča, pošto je UEFA navela da je namjerno dobio karton u posljednjem minutu utakmice protiv Apoela i pobjede od 6:0.

Takođe, Ramos i njegov bivši saigrač Ćabi Alonso su 2013. godine dobili žute kartone u završnici prve utakmice četvrtfinala protiv Galatasaraja (3:0).

Obojica su kritikovani i 2010. godine zbog kartona u posljednjih pet minuta utakmice protiv Ajaksa u grupnoj fazi, poslije kojih su propustili naredni meč, pošto je Real već obezbijedio prolaz u nokaut fazu.

]]>
Postupak i protiv Zenita i Fenerbahčea http://rtcg.me/sport/fudbal/230740/postupak-i-protiv-zenita-i-fenerbahcea.html Evropska fudbalska unija (UEFA) pokrenula je danas disciplinski postupak protiv Zenita i Fenerbahčea nakon prve utakmice šesnaestine finala Lige Evropa. ]]>

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su juče u Istanbulu Zenit iz Sankt Peterburga sa 1:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Disciplinski postupak protiv Zenita pokrenut je pošto su navijači ruskog kluba koristili pirotehmiku i ubacivali predmete na teren, dok je protiv Fenerbahčea postupak pokrenut zbog blokiranja stepenica.

Uefa će o ovom slučaju odlučivati 28. februara, a revanš meč će se odigrati sedam dana ranije.