S.V.

15. 05. 2024. 23:04 >> 23:08

"MINIMALAC" PROTIV ATALANTE

Vlahović donio Juventusu trofej u Kupu Italije

Pogotkom Dušana Vlahovića Juventus je savladao Atalantu u Rimu 1:0 i 15. put u klupskoj istoriji prigrlio pehar u Kupu Italije.

Trenutak odluke dogodio se već u četvrtom minutu. Vlahović je pobjegao odbrani Atalante, izdržao duel sa Hienom i poslao loptu sa desetak metara u mrežu.

U nastavku, prva je zaprijetila Atalanta u 63. minutu. Ture je izblokiran u izglednoj poziciji.

Praktično u narednom napadu, nakon sjane kontre Vlahović je u posljednjem trenutku zaustavljen od strane De Rona i golmana Karnesekija.

Atalanta je nastavila sa napadima, pokušao je Mirančuk u 71. minutu sa 10-11 metara preko gola.

Potom je nakon upotrebe VAR-a poništen gol Vlahovića zbog malog ofsajda i drama se nastavila.

U 80. minutu tim Đanpjera Gasperinija je bio najbliži golu. Lukman je gađao sa ivice kaznenog prostora, stativa je spasila "staru damu".

U 85. minutu okvir gola je spasio Miretija, koji je iskosa sa desne strane topovski šutirao, ali je pogodio prečku.

Pokušavala je "Boginja" do kraja na sve načine da stigne do izjednačenja, ali je Juve izdržao i stigao do trofeja.