D.B.

22. 04. 2024. 09:30 >> 09:30

izjave nakon meča

Anćeloti: U posljednjoj kapi energije smo postigli gol za pobjedu

Samo četiri dana nakon što su se fudbaleri Real Madrida plasirali u polufinale Lige šampiona pobjedom nad Mančester Sitijem, stigla je nova pobjeda. Ovaj put u El Klasiku na "Santjago Bernabeu" protiv prošlogodišnjeg šampiona Barselone 3:2.

Madriđani su na korak od osvajanja titule jer imaju nedostižnih 11 bodova više od ekipe Ćavija Alonsa.

"Dvije zahtjevne utakmice, sada smo dobro pozicionirani za posljednji dio sezone. Mislim da zajedno možemo da postignemo nešto pozitivno. Titula je mnogo bliže poslije ovog meča”, rekao je Anćeloti na konferenciji za medije.

Barselona je povela u šestom minutu golom Andreasa Kristensena poslije kornera, potom Real izjednačio izjednačio u 18. minutu golom Vinisijusa Žuniora iz jedanaesterca. Penal je dosuđen poslije starta Žoaa Kansela na Lukasu Vaskesu.

Barselona je povela u 69. minutu golom Fermina Lopesa, koji se dobro snašao poslije odbijene lopte.

Četiri minuta kasnije Real je izjednačio golom Lukasa Vaksesa poslije centaršuta Vinisijusa.

Pobjedonosni za Real postigao je Džud Belingem u prvom minutu nadoknade vremena, poslije dodavanja Lukasa Vaskesa.

"Šta nas izdavaja od drugih? Završni dio, očigledno. Bila je to veoma naporna, izjednačena, takmičarska utakmica protiv jakog rivala koji je dao sve da pokuša da ponosi ostane u igri za titulu. Uspjeli smo dobro da se nosimo sa različitim situacijama tokom meča. Dva puta smo morali da jurimo prednost rivala i u posljednjem naporu, u posljednjoj kapi energije koju smo imali ove nedjelje, koja će biti nezaboravna, uspjeli smo da postignemo gol. Veoma sam ponosan, jer su to bile dvije veoma zahtjevne utakmice. Odlično se nosimo sa pritiskom i veoma smo srećni. Sada moramo dobro da se odmorimo, jer je to bila veoma zahtjevna, ali nezaboravna nedjelja”, istakao je italijanski stručnjak.