01. 03. 2013. 23:04   >>  22:58

STATUS KVO

Seria A: Remi Napolija i Juventusa

Derbi prvenstva u Napulju završio se miroljubivo (1:1), a bodom je sigurno zadovoljniji Juventus, koji je zadržao šest bodova prednosti u odnosu na rivala.

Juventus je u prvom dijelu potpuno kontrolisao dešavanja na terenu, a rezultat takve igre bilo je vođstvo u 10. minutu.

Pirlo je centrirao, a Kjelini sjajnim skokom nadskočio Britosa i poslao loptu u mrežu. Potom je Mirko Vučinić iamo dvije šanse da duplira prednsot i vjerovatno riješi meč.

Prvo je glavom gađao suprotni ugao i promašio, a onda je imaoi zicer, izašao sam ispred De Sanktisa, koji je instinktivnom reakcijom spasio čist gol.

U jeku dominacije „stare dame“, Napoli je došao do izjednačenja. Inler je šutirao, Bonući zahvatio loptu glavom, prevario svog golmana za 1:1.

U finišu poluvremena sudija Orsato je propustio da isključi Kavanija, koji je udario bez lopte Kjelinija. Sudija iza gola je signalizirao glavnom arbitru koji nije imao hrabrosti da isključi Urugvajca, već mu je dao samo žuti karton.

U drugom poluvremenu bolja igra Napolija, probao je Hamšik, kao i Mađo, ali je Bufon oba puta dobro intervenisao.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu propustio je Džemaili. Poslije udarca Hamšika Bufon je odranio, a Švajcarac naletio na odbijenu loptu i promašio prazan gol.