27. 02. 2013. 09:10 >> 11:35

KUP KRALJA

Real Madrid savladao je Barselonu na „Nou Kampu“ u revanšu polufinala fudbalskog španskog Kupa 3:1, tako da će se kraljevski klub boriti za trofej tog takmičenja.

Madriđani su, zahvaljujući kontra napadima i odličnoj taktici njihovog stratega Žoze Murinja, onemogućili Barseloni da dođe do jednog od trofeja u ovoj sezoni.

Nije se Real pretjerano isticao u ofanzivi sve do 13. minuta kada je Ronaldo na desnoj strani dobio loptu, Pike ga oborio klizećim startom, pa je sudija Maljenko sasvim opravdano dosudio jedanaesterac.

Upravo Ronaldo je preuzeo odgovornost i doveo svoj tim u vođstvo. Do kraja poluvremena Barselona je imala inicijativu, ali nije uspjela da poravna rezultat. Najbliži golu bio je Leonel Mesi, čiji je šut iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara završio pored stative.

U drugom poluvremenu Real je strpljivo čekao svoju priliku i dočekao je u 57. minutu. Pinto je odbranio udarac Di Marije sa lijeve strane, na koju je natrčao Ronaldo i tako duplirao prednost.

U momentima kada se očekivala totalna ofanziva Katalonaca, u 63. minutu došao je još jedan gol Murinjove ekipe. Junak prvog polufinalnog meča Rafael Varan glavom je, nakon kornera, smjestio loptu iza leđa golmana Pinta.

Do kraja utakmice Barselona je uspjela samo da ublaži poraz golom Žordija Albe u zadnjem minutu regularnog toka.

Nakon poslednjeg zvižduka sudije Maljenka svi u klubu iz Madrida su mogli i zvanično da počnu sa slavljem.

Drugi finalista španskog kupa biće poznat nakon duela Sevilje i Atletiko Madrida. Prvi meč završen je u korist Atletika 2:1