S.V. [ Beta ]

05. 12. 2021. 17:45   >>  17:48 0

SERIJA A

Fiorentina bolja od Bolonje, Verona od 0:3 do 4:3

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su danas na gostovanju ekipu Bolonje sa 3:2, u meču 16. kola italijanske Serije A.

Tim iz Firence je poveo golom Jusufa Maleha u 33. minutu, da bi devet minuta kasnije izjedančenje domaćem timu donio Musa Barou.

Kristijano Biragi je u 51. minutu ponovo doveo gostujući tim u vođstvo, a srpski fudbaler Dušan Vlahović je sa penala u 67. minutu povećao rezultat.

Bolonja je do kraja uspjela samo da smanji rezultat golom Erona Hikija u 83. minutu.

Fiorentina je sada peta sa 27 bodova, dok je Bolonja osma sa tri boda manje.

U narednom kolu Fiorentina dočekuje Salernitanu, a Bolonja gostuje Torinu.

Fudbaleri Verone pobijedili su danas na gostovanju ekipu Venecije sa 4:3.

Domaći tim je poslije prvog poluvremena vodio sa 3:0, a strijelci su bili Pjetro Čekaroni u 12., Domen Črnigoj u 19. i Tomas Anri u 28. minutu.

U nastavku meča Verona dolazi do potpunog preokreta, a rezultat je prvo autogolom smanjio Anri u 52. minutu.

Čekaroni je u 63. minutu dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u šesnaestercu.

Dva minuta kasnije sa "bijele tačke" je bio precizan Đanluka Kaprari, da bi do pobjede gosti došli golovima Đovanija Simeonea u 67. i 85. minutu.

Verona je sada deveta na tabeli Serije A sa 23 boda, dok je Venecija 16. sa 15 bodova.

Specija i Sasuolo su odigrali neriješeno 2:2.

Rej Manaj je doveo Speciju u vođstvo golom u 35. minutu, a Emanuel Gjasi je u 48. minutu uvećao prednost.

Gostujući tim je do kraja došao do boda, a golove je postigao Đakomo Raspadori u 66. i 79. minutu.

Sasuolo je na 12. mjestu sa 20 bodova, dok je Specija 17. sa 12 bodova.