S.V.

04. 12. 2021. 20:44   >>  20:44

MAJORKA IZNENADILA ŠAMPIONA

Povreda Savića u porazu Atletika

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić zbog povrede je napustio igru u 11. minutu meča 16. kola španske lige između Atletiko Madrida i Majorke. Na kraju su se radovali gosti 2:1, pa "jorgandžije" sada zaostaju sedam bodova za liderom Realom.

Savić se požalio na bol u mišiću, pa je umjesto njega ušao Ermoso.

Vjerovatno ga čeka nekoliko sedmica pauze.

On će tako propustiti gstovanje Portu u Ligi šampiona, gdje Atletiko mora da pobijedi ako želi dalje.

Uz to, potrebno je da Milan ne pobijedi Liverpul na "San Siru".

Što se samog meča tiče, poveo je Atletiko golom Mateusa Kunča u 68. minutu, da bi izjednačenje i preokret Majorki donijeli golovima Franko Ruso u 80. i Takefusa Kubo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Majorka je 12. sa 19 poena, a Atletiko četvrti sa 29 bodova.

U narednom kolu, Majorka će dočekati Seltu, dok će Atletiko gostovati Real Madridu.