S.V. [ Beta ]

28. 11. 2021. 20:42   >>  20:47

PRIMERA

Atletiko ubjedljiv, poraz Sosijedada, preokret Betisa

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su večeras na gostovanju ekipu Kadiza sa 4:1, u meču 15. kola španske Primere.

Tim iz Madrida poveo je golom Tome Lemara u 56. minutu, a rezultat je zatim u 70. minutu povećao Antoan Grizman.

Anhel Korea je šest minuta kasnije postigao treći gol za Atletiko, dok je domaći tim smanjio rezultat u 86. minutu poslije autogola golmana Jana Oblaka.

Nekoliko sekundi kasnije posljednji gol na meču postigao je Mateus Kunja. Stefan Savić je svih 90 minuta bio na terenu, dok je Milutin Osmajić meč odgledao sa klupe.

Atletiko Madrid je na drugom mjestu Primere sa 29 bodova, a Kadiz je 17. sa 12 bodova.

U sljedećem kolu Atletiko Madrid dočekuje Majorku, dok Kadiz gostuje Elčeu.

Fudbaleri Espanjola pobijedili su večeras kao domaćini Real Sosijedad sa 1:0,.

Pobjedonosni gol za Espanjol postigao je Jangel Erera u 77. minutu.

Espanjol je deveti sa 20 bodova, a Real Sosijedad je drugi sa 29 poena.

U narednom kolu, Espanjol će gostovati Rajo Valjekanu, dok će Real Sosijedad dočekati Real Madrid.

Ranije danas, Betis je na svom terenu pobijedio Levante sa 3:1.

Poveo je Levante golom Škondrana Mustafija u sedmom minutu, da bi Huanmi het-trikom donio preokret Betisu golovima u 54, 63. i 78. minutu.

Betis je četvrti sa 27 bodova, a Levante je na posljednjem, 20. mjestu sa sedam poena.

Betis će u sljedećem kolu gostovati Barseloni, dok će Levante dočekati Osasunu.