S.V. [ Beta ]

27. 11. 2021. 20:29   >>  20:29

PORAZ FIORENTINE U EMPOLIJU

Zapata utišao Torino, Juve sve dalje od LŠ

Fudbaleri Atalante pobijedili su večeras na gostujućem terenu u Torinu Atalantu sa 1:0, u utakmici 14. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Duvan Sapata u 28. minutu.

U sudijskoj nadoknadi vremena fudbaler Juventusa Paulo Dibala pogodio je prečku.

To je bila prva pobjeda Atalante u Torinu u Seriji A od 1989. godine.

Atalanta je ostvarila treću uzastopnu pobjedu, ukupno osmu u ligi i četvrta je na tabeli sa 28 boda.

Juventus je pretrpio peti poraz u Seriji A i zauzima osmo mjesto na tabeli sa 21 bodom.

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas na svom terenu Fiorentinu sa 2:1. Dušan Vlahović je u 57. minutu doveo Fiorentinu u vođstvo svojim 11. golom u sezoni, čime je izbio na čelo liste strijelaca. Pored toga, srpski reprezentativac je postao i prvi igrač Fiorentine koji je u jednoj kalendarskoj godini postigao 28 golova.

Međutim, domaći tim u finišu meča uspio da preokrene rezultat i osvoji sva tri boda. Prvo je Fiipo Bandineli u 87. minutu izjednačio na 1:1, da bi dva minuta kasnije pobjedu Empoliju donio Andrea Pinamonti.

Fiorentina je doživjela sedmi poraz u sezoni i trenutno je osma na tabeli sa 21 bodom, dok je Empoli deseti sa dva boda manje.

Pobjedu na domaćem terenu upisala je i Sampdorija koja je sa 3:1 bila bolja od Verone.

Verona je poslije prvog poluvremena vodila sa 1:0 pogotkom Adrijana Tameza u 37. minutu, ali je na samom početku nastavka, u 51. minutu, Antonio Kandreva poravnao rezultat.

Pobjedu Sampdoriji donijeli su Bartoš Berešinjski u 77. i Nikola Muru u 90. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 19 bodova, dok je Sampdorija 15. sa isto toliko osvojenih bodova.