P.R. [ rtcg.me/Mina ]

16. 11. 2021. 22:37   >>  06:22 13

KRAJ KVALIFIKACIJA

Turska preokretom slavila pod Goricom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je od Turske 2:1, u utakmici desetog, posljednjeg kola G grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Izabranici Miodraga Radulovića ranije su izgubili šanse za plej-of, a kvalifikacije su završili sa po tri trijumfa i remija i četiri poraza.

Turska je šestim trijumfom kao drugoplasirana u grupi izborila plej-of.

Crna Gora je povela golom Fatosa Bećiraja u 3. minutu.

Kapiten Stefan Savić prekinuo je napad Turske, asistirao Bećiraju, koji se odlično snašao i savladao turskog golmana Ugurkana Čakira.

Izjednačio je u 22. minutu Kerem Akturkoglu, koji je nakon ubacivanja Abdulkadira Omura, ostao sam ispred crnogorskog golmana Matije Šarkića.

Potpuni preokret donio je rezervista Orkan Kokću u 60. minutu, preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Lopta je na putu ka golu zakačila Žarka Tomaševića završila u mreži.

Priliku da se upiše u strijelce imao je Milutin Osmajić u 41. minutu, ali je turski golman Čakir bio siguran i izbacio u korner.

U nastavku napada Tomašević glavom šutirao pored gola.

Veliku priliku imao je i rezervista Ilija Vukotić, nakon dodavanja Bećira dobro je šutirao, ali je siguran pogodak spriječio Čaglar Sojundžu i sa gol linije izbacio u polje.

Direktan plasman na šampionat iz G grupe izborila je Holandije, koja je u posljednjem kolu u Roterdamu savladala Norvešku 2:0.

90+4' Kraj meča.

90' Posljednja izmjena kod Turske - Ajhan u igri umjesto Čelika.

83' Velika šansa za Tursku - Sojundžu je nakon prekida šutirao glavom, ali Šarkić odličan na golu.

79' Nove izmjene u turkoj reprezentaciji - Ilmaz i Kutlu umjesto Akturgoglua i Omura.

74' Crna Gora je iskoristila sve izmjene - Janković izlati, u igri Raičković.

69' Prve izmjene i kod Turske - Karaman umjesto Dervišoglua.

67' Nove izmjene Radulovića - Izlaze Bećiraj i Jovović, umjesto njih Vujnović i Božović.

64' Velika prilika za "sokole" - Bećiraj je prepustio šut Vukotiću na vrhu šesnaesterca, ali Sojundžu uspijeva da odbrani prazan gol.

62' Prvi žuti karton na meču - Upisan je Osmajić.

60' GOL! Kokču za 1:2 - Odličan šut sa nekih 18 metara, koji je blago skrenuo Tomašević, pa je lopta prevarila Šarkića.

56' Prve izmjene kod "sokola" - Iz igre izlaze Savić i Hakšabanović zbog povrede, a na teren ulaze Simić i  Vukotić.

47' Crna Gora opasna i na startu drugog perioda - Prvo je izveden korner, Čakir je bio nesiguran, a onda je Vujačić odbijenu loptu šutnuo sa vrha šesnaesterca, ali lopta je prošla pored desne stative.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' Kraj prvog poluvremena.

44' Odlična intervencija Šarkića - Jilmaz je bio u dobroj poziciji, ali šut zaustavlja naš golman.

41' Još jedna velika prilika - Na ubačaj iz kornera, Tomašević je odlično postavio glavu, ali lopta ide tik pored lijeve stative.

40' Prilika za Crnu Goru - Hakšabanović je odlično uposlio Osmajića, koji je šutirao sa lijeve strane, ali Čakir uspijeva da loptu pošalje u korner.

22' GOL! Akturgoglu za 1:1 - Odličan centaršut Omura sa desne strane, koji je vidio samog Akturgoglua ispred Šarkića. On je postigao treći gol u sedam mečeva.

10' "Sokoli" nastavljaju da napadaju - Ozbiljnu šansu imao je i Jovović, ali se okliznuo prilikom prijema lopte u šesnaestercu, pa je Turska uspjela da se odbrani.

8' Nova šansa za Crnu Goru - Odlična lopta Jankovića za Osmajića koji je izbio sam ispred Čakira, ali je bio neprecizan.

4' GOOOL! Bećiraj za 1:0 - Sjajan start "sokola". Savić je prekinuo napad Turske i asistirao Bećiraju, koji se odlično snašao u šesnaestercu gostiju. Bećiraj je upisao 15 pogodak u "crvenom" dresu.

1' Utakmica je počela.

Crna Gora: Šarkić - Vujačić, Savić, Tomašević - Vešović, Janković, Jovović, Radunović - Hakšabanović, Osmajić - Bećiraj.

Turska: Čakir - Čelik, Sojundžu, Demiral, Erkin - Berat, Čalhanoglu, Kokču - Omur, Akturgoglu, Jilmaz.

Stadion: Pod Goricom

Sudija: Danijel Zibert (Njemačka)