S.V. [ Beta ]

16. 10. 2021. 17:42   >>  17:43 0

DVA GOLA HALANDA

Pobjede Dortmunda i Herte, Frajburg zaustavio Lajpcig

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su danas na svom terenu ekipu Majnca sa 3:1, u utakmici osmog kola Bundeslige.

Dortmund je poveo već u trećem minutu golom Marka Rojsa, na 2:0 je povisio Erling Haland u 54. minutu sa penala, da bi nadu Majncu donio Jonatan Burkart pogotkom u 87. minutu. Međutim, pobjedu domaćeg tima potvrdio je Haland u 94. minutu.

Ekipa Dortmunda je zabilježila šestu pobjedu u šampionatu i trenutno je prva na tabeli sa 18 bodova, dok je Majnc deseti sa osam bodova manje.

Fudbaleri Herte slavili su u gostima protiv Ajntrahta sa 2:1 (Jovetić meč odgledao sa klupe), dok je Bohum bio bolji od Grojter Firta sa 1:0.

Fudbaleri Union Berlina su upisali četvrtu pobjedu od početka sezone pošto su na svom terenu slavili protiv Volfsburga sa 2:0. Strijelci za pobjednički tim bili su Taivo Avoniji u 49. i Šeraldo Beker u 83. minutu.

Union Berlin je sada peti tim lige sa 15 bodova, dok je Volfsburg vezao treći poraz u nizu i nalazi se poziciju ispod sa 13 bodova.

Fudbaleri Frajburga i Lajpciga su odigrali neriješeno 1:1. Emil Forsberg je u 32. minutu pogodio za vođstvo Lajpciga, dok je izjednačenje i bod domaćem timu donio Vu-jeong Jeong u 64. minutu.

Frajburg je sa 16 osvojenih bodova četvrti na tabeli, dok je Lajpcig trenutno osmi sa pet bodova manje.