Beta [ R.B. ]

30. 09. 2021. 23:37   >>  23:42

LIGA EVROPE

Remi Sosijedada i Monaka, Legija savladala Lester

Fudbaleri Real Sosijedada i Monaka odigrali su večeras u San Sebastijanu neriješeno 1:1, u meču drugog kola Grupe B Lige Evropa.

Gosti su poveli golom Aksela Disasija u 16. minutu, a bod španskoj ekipi donio je Mikel Merino u 53. minutu.

U istoj grupi PSV je na gostovanju savladao Šturm iz Graca sa 4:1, i sada sa četiri boda zauzima prvo mjesto.

Drugo mjesto na tabeli sa istim brojem bodova zauzima Monako, Sosijedad je treći sa dva boda, dok Šturm i dalje nema osvojen bod.

Legija je u okviru Grupe C pobijedila na svom terenu Lester sa 1:0.

Jedini gol postigao je Mahir Emreli u 31. minutu meča, a za poljski tim cijeli meč je odigrao srpski igrač Filip Mladenović.

Moskovski Spartak je na gostovanju pobijedio Napoli sa 3:2, dok prvo mjesto u grupi zauzima Legija sa šest bodova.

Spartak je drugi sa tri boda, a Napoli i Lester imaju po jedan bod.

U Grupi A Sparta iz Praga je na svom terenu pobijedila škotski Rendžers sa 1:0.

Pobjedu češkom timu donio je David Hancko u 29. minutu, a gosti su od 74. minuta igrali sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Glena Kamare.

Lion je u toj grupi bio bolji od Brondbija sa 3:0, i sada je prvi sa šest bodova, dok Sparta na drugom mjestu ima četiri boda.

Danski tim ima jedan bod, a Rendžers iz dva meča nema osvojen bod.

Ajntraht iz Frankfurta upisao je pobjedu na gostovanju kod Antverpena sa 1:0, u meču Grupe D.

Strijelac za pobjedu njemačkog tima bio je Gonsalu Pasiensija u prvom minutu nadoknade vremena iz penala.

Olimpijakos je u Istanbulu savladao Fenerbahče sa 3:0, i sada na prvom mjestu ima šest bodova, dok tim iz Frankfurta ima dva boda manje na drugom mestu.

Fenerbahče ima jedan bod, a Antverpen i dalje nema osvojen bod.