29. 05. 2021. 19:09 >> 19:09

SVONSI NEMOĆAN

Brentford u Premijer ligi prvi put u istoriji

Fudbaleri Brentforda plasirali su se danas, prvi put u klupskoj istoriji, u Premijer ligu, pošto su u finalu plej-ofa Čempionšipa u Londonu pobijedili Svonsi sa 2:0.

Brentford je na londonskom Vembiju poveo u 10. minutu golom Ajvena Tonija iz jedanaesterca, a konačan rezultat postigao je Emilijano Markondes u 20. minutu.

Toni je ove sezone bio najbolji strijelac Čempionšipa sa 33 golova, od kojih je 11 postigao iz penala, iz 11 pokušaja.

Brentford je prošlog avgusta u finalu plej-ofa izgubio od Fulama. Prije toga u finalima je gubio i 1997, 2002. i 2013. godine.

Brentford je posljednji put u elitnom engleskom takmičenju igrao u sezoni 1946/1947.

Ove sezone iz Čempionšipa u Premijer ligu automatski su se plasirali šampion Norič i vicešampion Votford.

Svonsi je posljednji put igrao u Premijer ligi u sezoni 2017/2018.

Sezona u Premijer ligi počeće 14. avgusta, a u Čempionšipu sedam dana ranije.