01. 05. 2021. 18:22   >>  18:32

STATIVA SPASILA "JORGANDŽIJE"

Atletiko osigurao prvo mjesto pred derbi

Lider španskog prvenstva Atletiko Madrid uspIo je da odnese sva tri boda sa gostovanja Elčeu, pošto je slavio 1:0 (1:0).

Pobjedonosni gol za "jorgandžije" postigao je Marko Ljorente u 23. minutu nakon dodavanja Janika Karaska.

Mađutim, "jorgandžije" su umalo ostale bez trijumfa jer je domaćin propustio penal za bod u drugom minutu sudijske nadoknade.

Fidel je preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu gola koji čuva Jan Oblak. Atletiko je bio bolji rival u prvom dijelu meča, dok je Elče svoje najbolje šanse propustio u nastavku. Pre tog penala, Baragan je pet minuta ranije imao šansu, ali je promašio.

Crnogorski defanzivac Stefan Savić odigrao je cijeli meč za Atletiko.

Tim Dijega Simeonea je stigao do veoma važne pobjede u trci za titulu i sada ima pet bodova više od dva najveća rivala, Reala i Barselone, uz meč više.

U prvom meču dana, fudbaleri Eibara pobijedili su na svom terenu ekipu Alavesa sa 3:0.

Sva tri gola za domaći tim postigao je Kike u trećem, 50. i 59. minutu meča. Eibaru je ovo prva pobjeda u Primeri od 3. januara, kada je pobijedio ekipu Granade.

Na tabeli Primere Alaves je na 16. mjestu sa 31 bodom, dok je Eibar na posljednjem mjestu, sa 26 bodova.