18. 04. 2021. 18:27 >> 18:26

POBJEDE OSASUNE I ALAVESA

Atletiko ubjedljiv, preokret Sevilje

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su danas na svom terenu ekipu Eibara sa 5:0, u meču 33. kola španske Primere.

Domaći tim je u vođstvo doveo Anhel Korea u 42. minutu, a isti igrač je dva minuta kasnije postigao drugi gol za madridski tim.

U nastavku meča golove su postigli Janik Karasko u 49. minutu i Markos Ljorente u 53. i 68. minutu.

Atletiko se nalazi na prvom mjestu Primere sa 70 bodova, dok je Eibar na posljednjem mjestu sa 23 boda.

Fudbaleri Sevilje pobijedili su danas na gostovanju ekipu Real Sosijedada sa 2:1.

Domaći tim je poveo u petom minutu golom Karlosa Fernandesa, a Sevilja je do preokreta došla golovima Fernanda u 22. i Jusefa En Nesirija u 24. minutu.

Na tabeli španske Primere Sevilja je četvrta sa 64 boda, dok je Sosijedad peti sa 47 bodova.

Osasuna je na svom terenu pobijedila ekipu Elčea sa 2:0.

Enrike Barha je doveo ekipu iz Pamplone u vođstvo u 38. minutu, a konačan rezultat je autogolom postavio Dijego Gonsales u 68. minutu.

Osasuna se nalazi na 12. mjestu sa 37 bodova, a Elče je na 18. mjestu u zoni ispadanja, sa 26 bodova.

Alaves je na domaćem terenu savladao Uesku sa 1:0.

Gol za pobjedu baskijskog tima postigao je Rodrigo Batalja u 85. minutu.

Alaves je na 16. mjestu sa 27 bodova, dok je Ueska sa istim brojem bodova na 17. mjestu.