[ Mina ]

17. 04. 2021. 19:57   >>  19:58

POBJEDA ZETE U PLJEVLJIMA

Porazi Budućnosti i Dečića, nule u Danilovgradu i Petrovcu

Fudbaleri Budućnosti i Dečića doživjeli su poraze, dok je Sutjeska osvojila bod u 30. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je u prošlom kolu obezbijedila titulu, poražena je danas na Gradskom stadionu od ekipe Podgorice 2:1.

Podgorica je povela golom Matije Krivokapića u 38. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Draško Božović u 63, a pobjedu ekipi Podgorice dobio je Kohei Kato u 88. minutu.

Dečić je u Beranama poražen od Jezera 1:0.

Pitanje pobjednika riješio je Edis Redžepagić u 41. minutu i svom timu donio deveti trijumf ove sezone.

Sutjeska je u Danilovgradu igrala sa Iskrom 0:0.

Šansu utakmice da Iskri donese pobjedu imao je Milan Đurišić, koji u 87. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Sutjeske Vladan Giljen.

Sutjeska je od 39. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Balša Dubljević.

Bez pobjednika i golova završen je duel Petrovca i OFK Titograda.

Bodove u gostima osvojila je Zeta, koja je u Pljevljima savladala Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za 11. trijumf ekipe iz Golubovaca, postigao je Goran Milojko u 52. minutu.

Budućnost je, poslije 30. kola, vodeća na tabeli sa 72 boda i ima 25 više od Sutjeske.

Dečić je treći sa 46, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 43, dok peto mjesto zauzima Rudar sa 41 bodom.

U narednom kolu, 25. aprila, sastaće se: Petrovac - Rudar, OFK Titograd - Budućnost, Podgorica - Iskra, Sutjeska - Jezero i Dečić - Zeta.

Trofej Radija Crne Gore: Marković zadržao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 15 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Vezista Budućnosti Draško Božović postigao je 12, Vuk Striković iz Rudara 11, a po gol manje napadač Podgorice, Šaleta Kordić i Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Njegov klupski drug Iljir Camaj strijelac je devet pogodaka, dok su po osam postigli igrači Budućnosti Dejan Zarubica i Igor Ivanović iz Budućnosti i vezista Sutjeske, Milutin Osmajić.

Napadač Iskre, Ivan Vuković strijelac je šest golova, dok su po pet postigli golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević, Anđelo Rudović iz Dečića, igrači Zete Marko Burzanović i Goran Milojko i Miloš Zečević iz Rudara.

Po četiri puta u listu strijelci upisali su se Miloš Raičković iz Budućnosti, fudbaleri Iskre, Bogdan Milić i Zoran Petrović, igrači Zete Vasko Kalezić i Kođo Nijaveđi.

Po četiri pogotka postigli su i albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci, Japanac Arihiro Sentoku i Nikola Čelebić iz Podgorice, Nikola Janjić iz Sutjeske i Zoran Mikijelj iz Petrovca.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.