[ rtcg.me, beta ]

14. 04. 2021. 22:53   >>  23:28

"KRALJ" I "GRAĐANI" U POLUFINALU

Real odolio na "Enfildu", preokret Sitija

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija plasirali su se u polufinale Lige šampiona. "Kraljevski klub" je u revanšu četvrtfinala igrao bez golova protiv Liverpula na "Enfildu" i tako odbranio pobjedu iz prvog meča 3:1, dok su "građani" opet bili bolji od Dortmunda 2:1, pa su sa ukupnih 4:2 izborili plasman među četiri najbolja tima.

Liverpul je svih 90 minuta napadao,a najbolje prilike propustili su Salah, Vajnaldum, Mane i Žota.

Na drugoj strani, najbolju šansu imao je Benzema, koji je pogodio stativu.

Real Madrid će se u polufinalu sastati sa Čelsijem.

U Dortmundu, Borusija je povela golom Džuda Belingema u 15. minutu, a 17-godišnji Englez je tim pogotkom postao najmlađi strijelac Dortmunda u Ligi šampiona.

Gosti su najbolju priliku u prvom poluvremenu imali u 26. minutu, kada je prečku pogodio Kevin De Brujne.

U 52. minutu sviran je penal za Siti, nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Emre Džan, a precizan je sa "bijele tačke" tri minuta kasnije bio Rijad Marez.

Siti je preko Rodrija u 58. minutu mogao da povede, ali je Španac pogodio samo prečku.

Gosti su ipak do pobjede došli golom Fila Fodena u 75. minutu meča.

U polufinalu Siti će igrati protiv Pari Sen Žermena.

Polufinala će se igrati 27. i 28. aprila, odnosno 4. i 5. maja.

Tok mečeva:

Kraj.

75' Siti je na korak od polufinala, Foden je donio preokret 2:1. Precizan je bio sa ivice kanenog prosta, lopte je uz pomoć stative završila u mreži.

69' Militao je izblokirao udarac Firmina sa sedam-osam metara.

65' Vinisijus je pobjegao odbrani domaćih, ali Alison je sve ispravio...

55' Siti je izjednačio preko Mareza iz penala 1:1! Prethodno je Džan igrao rukom u svom šesnaestercu.

46' Firmino iz okreta, Kurtoa brani.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

43' Povratna lopta Aleksandr-Arnolda, Vajnaldum sa desetak metara šutira preko gola.

38' Odlično ubacivanje Aleksandr-Arnolda, Mane je zamalo zakasnio....

25' Sreća za Dortmund, De Brujne je uzdrmao prečku.

20' Benzema je htio da uposli Krosa, lopta je zakačila Filipsa i pogodila stativu.

15' Vodi Dortmund! Belingem je sa 15-16 metara silovitim udarcem savladao Edersona.

11' Sjajan udarac Milnera sa 20 metara, Kurtoa još jednom brani.

3' Kakva šansa za Liverpul. Mane je izbjegao ofsajd zamku i uposlio Salaha, kojeg je Kurtoa u situaciji jedan na jedan nadmudrio.