[ Mina ]

07. 04. 2021. 18:59   >>  23:11

MINIMALAC PODGORICE

Budućnost rutinski, pobjede Rudara i Sutjeska, remi u Danilovgradu

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Podgorici ekipu Dečića 2:0, u utakmici 28. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata do 22. pobjede ove sezone došao je golovima Miomira Đuričkovića u 33. i Igora Ivanovića 89. minutu iz jedanaesterca.

Poraz Dečiča iskoristila je Sutjeska, koja je pobjedom na gostovanju Petrovcu 3:1 preuzela drugo mjesto na tabeli.

Nikšićki tim do 12. pobjede ove sezone vodili su Božo Marković golom u 12. iz jedanaesterca, Milutin Osmajić u 18. i Igor Pajović u 79. minutu.

Jedini pogodak za domaći tim postigao je Zaim Divanović u 57. minutu.

Petrovac je na začelju tabele, a protiv Sutjeske izgubio je 16. meč u dosadašnjem dijelu šampionata.

Pobjede su ostvarili i fudbaleri Rudara i Podgorice.

Rudar je u Pljevljima savladao plavsko Jezero 4:2 i upisao 12. trijumf ove sezone.

Domaćin je slavio golovima Miloša Zečevića u 10. i 67. iz jedanaesteraca, Danina Talovića u 71. i Vuka Strikovića u 85. minutu.

Strijelci za Jezero bili su Mamadu Mendi u 16. i Edis Redžepagić u 51. minutu.

Fudbaleri Podgorice pobijedili su na Starom aerodromu, gradskog rivala, ekipu OFK Titograda 1:0.

Odlučujući pogodak postiogao je Marko Vukčević u 18. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre i Zete, koji su Danilovgradu igrali 1:1.

Zeta je povela golom Vaska Kalezića u 17. minutu.

Konačan rezultat postavio je Vladislav Rogošić u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanasesterca.

Budućnost je, poslije 28. kola, vodeća na tabeli sa 69 bodova i ima 23 više od drugoplasirane Sutjeske.

Dečić je treći sa 45, Podgorica i Rudar osvojili su po 40, a Iskra i Zeta po 36 bodova.

U narednom kolu, 11. aprila, sastaće se: Sutjeska – Budućnost, Dečić – Iskra, OFK Titograd – Rudar, Podgorica – Petrovac i Zeta – Jezero.

Trofej Radija Crne Gore: Marković povećao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 15 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Vezista Budućnosti Draško Božović i Vuk Striković iz Rudara postigli su po 11, a po gol manje napadač Podgorice, Šaleta Kordić i Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Njegov klupski drug Iljir Camaj strijelac je devet pogodaka, dok su po osam postigli igrači Budućnosti Dejan Zarubica i Igor Ivanović iz Budućnosti i vezista Sutjeske, Milutin Osmajić.

Napadač Iskre, Ivan Vuković strijelac je šest pogodaka, dok su po pet postigli golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević, Anđelo Rudović iz Dečića, Marko Burzanović iz Zete i Miloš Zečević iz Rudara.

Po četiri puta u listu strijelci upisali su se Miloš Raičković iz Budućnosti, fudbaleri Iskre, Bogdan Milić i Zoran Petrović, igrači Zete Vasko Kalezić, Kođo Nijaveđi i Goran Milojko.

Po četiri pogotka postigli su i albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci, Japanac Arihiro Sentoku i Nikola Čelebić iz Podgorice, Nikola Janjić iz Sutjeske i Zoran Mikijelj iz Petrovca.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.