6.3 °C

06. 03. 2021. 23:13   >>  23:11 0

PREMIJER LIGA

Lester grabi ka LŠ, remi Barnlija i Arsenala

Fudbaleri Lestera pobijedili su večeras poslije preokreta na gostujućem terenu Brajton sa 2:1, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Brajton je poveo u 10. minutu golom Adama Lalane, a izjednačio je Keleči Ihenačo u 60. minutu. Pobjedu Lesteru donio je Danijel Amarti pogotkom u 87. minutu.

Lester sada ima 16 pobjeda i drugi je na tabeli sa 53 boda, 12 bodova manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Mančester sitija.

Brajton je ima niz od šest utakmica bez pobjede, a poslije trećeg uzastopnog poraza, ukupno 11. i ligi, zauzima 16. mjesto na tabeli sa 23 boda. Brajton ima tri boda više od Fulama, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

Fudbaleri Barnlija i Arsenala odigrali su danas neriješeno 1:1.

Arsenal je poveo golom Pjera-Emerika Obamejanga u šestom minutu meča, a bod domaćoj ekipi je donio Kris Vud golom u 39. minutu.

Londonski klub se nalazi na 10. mjestu Premijer lige sa 38 bodova, dok je Barnli na 15. poziciji sa osam bodova manje.