Mina

28. 02. 2021. 19:00 >> 19:24

ISKRA BOLJA OD PODGORICE

Budućnost bolja u gradskom derbiju, Sutjeska slavila u Beranama

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras na Gradskom stadionu ekipu OFK Titograda 1:0, u posljednjem meču 22. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Pobjednika duela gradskih rivala odlučio je efektan pogodak Bogdana Milića u 52. minutu.

Lider šampionata zabilježio je drugu uzastopnu, ukupno 18. trijumfa ove sezone.

Nove bordove u ovom kolu osvojili su fudbaleri Sutjeske, Dečića, Iskre i Rudara.

Sutjeska je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0 i upisala devetu pobjedu ove sezone.

Nikšićki tim do pobjede došao je golovima Slovenca Renea Miheliča u 12. i Milutina Osmajića u 65. minutu.

Dečić je u Golubovcima savladao Zetu 2:1 i ostvario prvu pobjedu u proljećnom dijelu šampionata, ukupno osmu ove sezone.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Anđela Rudovića u 10. minutu.

Na 2:0 povisio je Iljir Camaj u 71, a konačan rezultat postavio je Goran Milojko u 81. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u Danilovgradu pobijedila Podgoricu 1:0.

Odlučujući pogodak, za osmu pobjedu ove sezone, postigao je Miloš Drinčić u 75. minutu.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv Petrovca 2:0.

Domaći tim do pobjede, šeste uzastopne, ukupno desete ove sezone, vodili su internacionalac iz Gane, Suraka Zakaria u 15. i Miloš Zečević u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gosti su od 77. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je golman Vidoje Popović dobio crveni karton.

Petrovac je na začelju tabele, a u Pljevljima je doživio 13. poraz ove sezone.

Budućnost je, poslije 22. kola, vodeća sa 56 bodova i ima 21 više od Sutjeske i Dečića.

Po 31 bod osvojili su Iskra i Rudar, Zeta ima 28, a bod manje Podgorica.

U narednom kolu, 6. marta, sastaće se: Dečić – Rudar, Sutjeksa -Zeta, Podgorica – Jezero, OFK Titograd – Iskra i Petrovac – Budućnost.

Trofej Radija CG: Marković i dalje u vođstvu

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 13 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić, Vuk Striković iz Rudara i vezista Budućnosti Draško Božović postigli su po deset, a gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića.

U strijelce osam puta upisao se Iljir Camaj iz Dečića, vezista Sutjeske, Milutin Osmajić postigao je sedam, a po gol manje Dejan Zarubica iz Budućnosti i Ivan Vuković iz Iskre.

Golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević strijelac je pet pogodaka, dok su po četiri postigli Miloš Raičković i Igor Ivanović iz Budućnosti, fudbaleri Iskre, Bogdan Milić i Zoran Petrović, igrač Zete Kođo Nijaveđi i Goran Milojko, albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci, Japanac u ekipi Podgorice, Arihiro Sentoku i Anđelo Rudović iz Dečića.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.