16. 01. 2021. 20:31 >> 20:32

GRADSKI DERBI SA FULAMOM

Maunt donio pobjedu Čelsiju

Fudbaleri Čelsija ostvarili su pobjedu na gostovanju Fulamu, 1:0 (0:0) u susretu 19. kola Premijer lige.

Tako su izabranici menadžera Frenka Lamparda konačno uspjeli da dođu dotri boda, poslije tri utakmice bez pobjede u ligi, protiv Arsenala, Aston Vile i Mančester sitija, piše B92.

Fulam, u čijim redovima nije bilo povrijeđenog reprezentativca Srbije Aleksandra Mitrovića, pružio je jak otpor i da cijelo drugo poluvrijeme nijesu igrali sa igračem manje, možda bi i izvukli nešto iz ovog gradskog derbija.

Čelsi je, generalno bio bolji, imao je više prilika, a jednu je realizovao.

U prvom poluvremenu, tačnije u 25. i 26. minutu, Mejson Maunt je pogodio stativu, dok je udarac Antonija Ridigera sjajno zaustavio golman domaćin.

Minut prije oslaska na odmor preoštar start Entonija Robinsona kažnjen je crvenim kartonom i to je "plavcima" olakšalo posao.

Poslije silnih napora i dobre akcije u 78. minutu Mejson Maunt je konačno "otključao bravu" Fulama za konačnih 1:0.

Bio je to njegov drugi gol u sezoni i 11. pogodak ekipe sa Stamford bridža u poslednjih 15 minuta od starta prvenstva.

Čelsi je ovom pobjedom izbio na sedmo mjesto, dok je Fulam u opasnoj zoni sa svega 12 bodova.