Mina

02. 12. 2020. 17:45   >>  19:45

JEZERO BOLJE OD PETROVCA

Budućnost jesenji prvak, debakl Dečića, pobjede Sutjeske i Zete

Fudbaleri Budućnosti nastavili su seriju pobjeda, Podgorica je nanijela prvi poraz Dečiću, a nove bodove osvojili su Sutjeska, Zeta i Jezero, epilog je 16. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Danilovgradu savladala Iskru 2:0 i ostvarila šestu uzastopnu, ukupno 12. pobjedu ove sezone.

Lider šampionata do pobjede došao je golovima Anta Babića u 43. i Draška Božovića u 84. minutu.

Fudbaleri Podgorice savladali su Dečić u gostima 3:0 i prekinuli seriju Tuzana od 15 utakmica bez poraza.

Gostujući sastav je do pobjede, prve poslije šest kola, ukupno šeste ove sezone, došao je golovima Anđelka Jovanovića u 14, Šalete Kordića u 65. i Balše Sekulića u 88. minutu.

Sutjeska je u Pljevljima pobijedila Rudar 4:0 i upisala šesti trijumf ove sezone.

Nikšićki tim do pobjede vodili su Milutin Osmajić u 17. i 28, Božo Marković u 25. i Nikola Janjić u 50. minutu.

Jezero je u Beranama slavilo protiv Petrovca 2:0, za peti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Plavski tim upisao je peti trijumf golovima Boža Osmajlića u 25. i albanskog internacionalca Nduea Mujecija u 88. minutu.

Zeta je savladala OFK Titograd u Golubovcima 1:0 golom Janka Simovića u 77. minutu.

Budućnost je, poslije 16. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 37 bodova i osvojila je jesenju titulu.

Dečić je drugi sa 27, po 23 bodova osvojili su Podgorica, Sutjeska i Zeta, a bod manje plavsko Jezero.

Sedma je Iskra sa 18, dva više od Titograda. Pretposljednji je Rudar sa 13, a fenjeraš je i dalje Petrovac sa 11 bodova.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić povećao vođstvo

Golgeter Podgorice, Šaleta Kordić sa deset postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Dečića, Kristijan Vuljaj, Vuk Striković iz Rudara Božo Marković iz Sutjeske i vezista Budućnosti Draško Božović postigli su po osam, a gol manje Iljir Camaj iz Dečića.

Vezista Sutjeske, Milutin Osmajić strijelac je šest pogodaka, dok su po četiri postigli golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević i napadač jezera, Božo Osmajlić.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Miloš Raičković i Dejan Zarubica iz Budućnosti, igrači Zete Kođo Nijaveđi i Goran Milojko, Japanac u dresu Podgorice Arihiro Sentoku, fudbaleri Iskre, Ivan Vuković i Bogdan Milić i Ndue Mujeci iz Jezera.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.