29. 11. 2020. 17:26   >>  17:27

SERIJA A

Pobjede Milana, Bolonje, Udinezea

Fudbaleri Milana pobijedili su danas na svom terenu Fjorentinu sa 2:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

Milanski tim poveo je u 17. minutu golom Alesija Romanjolija, a konačan rezultat postavio je Frank Kesi u 28. minutu iz penala.

Milan je mogao i ubjedljivije da pobijedi, ali je Kesi u 40. minutu promašio penal.

Poslije sedme pobjede u prvenstvu, Milan je prvi na tabeli sa 23 boda.

Fjorentina je u posliednje četiri utakmice bez pobjede, a posle petog poraza zauzima 16. mjesto na tabeli sa osam bodova.

Fudbaleri Bolonje pobijedili su Krotone sa 1:0.

Jedini gol postigao je Roberto Sorijano u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Bolonja ima četiri pobjede i 10. je na tabeli sa 12 bodova.

Krotone je i dalje jedina ekipa bez pobjede u Seriji A i posljednji je na tabeli sa dva boda.

Fudbaleri Udinezea pobijedili su danas u Rimu domaći Lacio sa 3:1, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

Udineze je poveo u 18. minutu golom Tolgaja Arslana, a prednost je udvostručio Ignasio Puseto u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Treći gol za gostujući tim postigao je Fernando Forestijeri u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile pogotkom iz penala u 74. minutu.

Udineze je ostvario drugu uzastopnu pobjedu u ligi, ukupno treću i sa 10 bodova zauzima 12. mjesto na tabeli.

Lacio sada ima tri poraza i deveti je sa 14 bodova.