Fudbal
25. 11. 2020. 21:10 >> 21:10 0
LIGA ŠAMPIONA
Siti u osmini finala, Menhengladbah ubjedljiv
Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Atini pobijedili Olimpijakos sa 1:0, u utakmici četvrtog kola Grupe C.
Jedini gol postigao je Fil Foden u 36. minutu, na dodavanje Rahima Sterlinga.
Engleski tim je tokom utakmice bio bolji, a Olimpijakos je prvi šut na gol imao tek u 88. minutu.
Sitiju je za prolaz u nokaut fazu bilo potrebno da ne izgubi u Atini, a poslije četvrte pobjede ima 12 bodova na prvom mjestu na tabeli.
Olimpijakos je pretrpio treći poraz i treći je na tabeli sa tri boda.
Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobijedili su na domaćem terenu Šahtjor sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige šampiona.
Domaći tim poveo je golom Larsa Štindla u 17. minutu iz penala, Niko Elvedi je povećao golom u 34. minutu, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Bril Embolo u nadoknadi vremena.
Konačan rezultat utakmice postavio je Oskar Vendt u 77. minutu.
Borusija je ovom pobjedom došla do prvog mjesta na tabeli i do osmog boda, dok je ekipa Šahtjora ostala na drugoj poziciji sa četiri boda.
U narednom kolu Borusija Menhengladbah dočekuje Inter, a Šahtjor ekipu Reala iz Madrida.
Komentari 0
ostavi komentar