21. 11. 2020. 20:37 >> 20:35

SLAVILI LEVERKUZEN I VOLFSBURG

Kiks Bajerna, Ajntraht zaustavio Lajpcig

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Verdera odigrali su danas neriješeno 1:1, u utakmici osmog kola Bundeslige.

Verder je poveo golom Maksimilijana Egenštajna u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kingsli Koman u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa Verdera na devetom mjestu sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Ajntrahta i Lajpciga igrali su u Frankfurtu neriješeno 1:1.

Ajmen Barkok je u 43. minutu doveo Ajtraht u vođstvo, a izjednačio je Jusuf Poulsen u 57.

Lajpcig je treći na tabeli sa 17 bodova, dok Ajntraht ima 11 i zauzima 11. mjestu u prvenstvu.

Istim rezultatom završen je i meč Borusije Menhegladbah u Augsburga.

Borusija je povela golom Florijana Nojhausa u petom minutu.

Igrač Augsburga Rafael Framberger dobio je drugi žuti karton u 66. minutu, a njegova ekipa je uprkos igraču manje došla do izjednačenja u 88. minutu golom Danijela Kaligurija.

Ekipa Borusije iz Menhengladbaha nalazi se na sedmom mjestu sa 12 bodova, dok ekipa Augsburga zauzima 10. mjesto sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma i Štutgarta odigrali su neriješeno 3:3.

Hofenhajm je poveo golom Kristofa Baumgartnera u 16. minutu, da bi Štutgart do kraja prvog poluvremena preokrenuo i poveo golovima Nikolasa Gonzalesa u 18. minutu i Silasa Vamangituke u 27. minutu.

U drugom poluvremenu Hofenhajm dolazi do vo]stva golovima Rajana Sesenjona u 48. minutu i golom Andreja Kramarića iz penala u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Mark Oliver Kempf u 92. minutu.

Hofenhajm je 12. na tabeli sa osam bodova, dok je Štutgart osmi sa tri boda više.

Volfsburg je u gostima pobijedio Šalke sa 2:0, dok je Bajer Leverkuzen bio bolji od Arminije, takođe u gostima, sa 2:1.