[ Mina ]

21. 11. 2020. 17:55 >> 18:19

NULA U BERANAMA

Preokret Budućnosti, Dečić ubjedljiv, minimalac Sutjeske

Fudbaleri Budućnosti, Dečića i Sutjeske ostvarili su pobjede 14. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Budućnost savladala je na Gradskom stadionu, nakon preokreta u drugom poluvremenu, ekipu Petrovca 2:1.

Gosti su poveli golom Zaima Divanovića u 41. minutu.

Izjednačio je Miloš Raičković u 62, a pobjedu domaćinu, desetu ove sezone, donio je Aleksandar Vujačić 84. minutu.

Dečić je Pljevljima pobijedio Rudar 3:0 i ostvario šestu pobjedu ove sezone.

Do nova tri boda ekipu iz Tuzi vodili su Mario Đoljaj u 57, Kristijan Vuljaj u 66. i Adrijan Rudović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Dečić je jedini tim bez poraza ove sezone, u kojoj ima i osam remija.

Sutjeska je u Golubovcima savladala Zetu 1:0.

Odlučujući pogodak, za petu pobjedu ove sezone, postigao je Milutin Osmajić u 37. minutu.

Bez golova završen je duel Jezera i Podgorice Beranama.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre i OFK Titograda, koji su u Danilovgradu igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Zorana Petrovića u 35. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Novović u 60. minutu.

Budućnost je, poslije 14. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 31 bodom.

Dečić je drugi sa 26, Podgorica je osvojila 20, a po bod manje Zeta, Jezero i Sutjeska.

U narednom kolu, 29. novembra, sastaće se: Budućnost - Rudar, Petrovac - Iskra, OFK Titograd - Jezero, Podgorica - Zeta i Sutjeska - Dečić.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić i dalje na čelu

Golgeter Podgorice, Šaleta Kordić sa devet postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Dečića, Kristijan Vuljaj postigao je osam, Vuk Striković iz Rudara sedam, a po gol manje Iljir Camaj iz Dečića, Božo Marković iz Sutjeske i vezista Budućnosti Draško Božović.

Golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević i vezista Sutjeske Milutin Osmajić postigli su po četiri, dok su se po tri puta u listu strijelaca upisali Miloš Raičković iz Budućnosti, igrači Zete Kođo Nijaveđi i Goran Milojko, Japanac u dresu Podgorice Arihiro Sentoku i fudbaleri Iskre, Ivan Vuković i Bogdan MIlić.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.